Xiaomi Mi Band

Xiaomi,  Xiaomi Mi Band 7 ile başka bir mükemmel bütçeli fitness bilekliğini daha kullanıcıların beğenisine sundu. İyi bir tasarıma sahip, her zaman açık ekran ve gerçek uyum ile en son model özellikle tüm fitness ve sağlık temellerinizi takip edecek.  Bunun yanında önceki nesle göre oyunun kurallarını değiştiren herhangi bir değişiklik yok. Ve hala yerleşik GPS ve NFC desteği gibi özellikler yer almıyor. Ancak alışveriş listenizde uygun fiyatlı bir bileklik varsa, Xiaomi Mi Band 7 hala en uygun seçim olarak ön plana çıkıyor. Genel olarak sektörün fiyat performans odaklı ürünlerini geliştiren en büyük üreticisi olarak ön plana çıkan Xiaomi’nin yeni bilekliğini sizler için inceledik.

Artı Yönleri

*Daha büyük, daha parlak ekran
*Gerçeğe yakın kalp atış hızı
*Sürekli SpO2 izleme
*Zengin spor modu
*Yeni bant renkleri

Eksi Yönleri

*Yerleşik GPS yok
*Global modelde NFC veya sesli asistan yok
*Tutarsız uyku takibi
*Ve kafa karıştırıcı uygulama durumu

Yeni özelliklere ve sensörlere ek olarak, bant, istatistiklerinizi hareket halindeyken almak için geniş bir görüntüleme alanı sunar. Ancak, uzun süredir Mi Band kullanıcılarından en çok istenen özelliklerden bazılarını hala içermiyor.

 

okumaya devam edin: Xiaomi’nin Bütçe Dostu Yeni Bilekliği ‘Xiaomi Mi Fit4’ Satışta

 

Tasarım

Aynı zamanda Xiaomi Mi Band 7, Mi Band 6’ya göre daha büyük.  Bir bakışta önceki seriye çok benziyor, ancak ikinci bir görünüm çok daha büyük, daha canlı bir dokunmatik ekran gösteriyor. 1,62 inçlik AMOLED ekran görüntüleme alanını yaklaşık %25 oranında artmış durumda. Ayrıca, Mi Band 6’nın 450 nit’ine kıyasla 500 nit maksimum parlaklık ile fark edilir derecede daha parlak. Son olarak, Mi Band 7, sağlık ve fitness verilerinizi bir bakışta gösteren mevcut saate ve ilerleme çubuklarına sürekli erişim için her zaman açık bir ekran özelliği de sunuyor.

Sağlık ve fitness takibi:

Xiaomi, Mi Band 7 ile fitness ve sağlık izleme tekliflerini geliştirmek için önemli bir çaba sarf etti. Yeni başlayanlar için, yeni bant artık tüm gün kalp atış hızı, uyku ve uykuya ek olarak sürekli kan oksijen izleme ve düşük SpO2 uyarıları sunuyor. Mi Band 6’dan aktarılan stres izleme. Bunlar hiçbir şekilde devrim niteliğinde özellikler değil, ancak bu fiyat noktasında kesinlikle hoş karşılanan araçlar.

Mi Band 7 ayrıca, önceki nesilde 30’dan fazla olan 120 spor izleme modu sunuyor. Bununla birlikte, bu ekstra spor modlarından bazıları şüpheli. Ancak listeyi baştan sona inceledim ve bazı “sporlar” beni şaşırttı. Buna rağmen, çeşitlilik kötü değildir ve aşırı seçenekler, bir bütçeyle çoklu spor meraklıları için harika.

Xiaomi Mi Band 7 hakkında bilmeniz gerekenler

490 x 192 çözünürlüğe sahip 1,62 inç AMOLED ekrana sahip olan Xiaomi Mi Band 7’de ayrıca önceki nesle göre çok daha fazla ekran alanı sunuyor. Bu boyut artışı, özellikle grubun yeni, her zaman açık ekranı ile eşleştirildiğinde daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimine dönüşür. Ek olarak, Mi Band 7 daha uzun pil ömrü, düşük seviyeli uyarılarla sürekli SpO2 izleme gibi yeni özellikler ve yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü sunar. Bununla birlikte kullanıcılar, 100’den fazla animasyonlu saat yüzü ile cihazı daha da özelleştirebilir.

Özellikle bazı bölgelerde Xiaomi Mi Smart Band 7 olarak adlandırılan ürün, fitness temellerinizi takip etmenin yanı sıra uykunuzu, kalp atış hızınızı ve stresinizi izlemek için gereken araçları ve sensörleri de bir araya getiriyor. Ayrıca sporcular için grup, tonlarca spor izleme modu ve yepyeni egzersiz analizi ekler. Ancak, grup yerleşik GPS sunmuyor ve küresel modelde dijital ödemeler için NFC desteği bulunmuyor. Bu durum ürünü özellikle mobil ödemeler alanında güçsüzleştiriyor.

okumaya devam edin: Apple Watch Metin Almadığında Nasıl Onarılır?

Renk Seçenekleri

Son olarak Mi Band 7 ayrıca çeşitli koyu renklerde mevcuttur: fildişi, turuncu, yeşil, mavi, siyah, pembe, neon yeşili, neon turuncu, Haki Yeşili ve Haki Mavisi.

Xiaomi ayrıca kısa süre önce , daha da fazla özelliğe ve tasarımına bir akıllı saat havası veren yükseltilmiş bir Mi Band 7 olan Mi Band 7 Pro’yu duyurdu. Bununla birlikte Mi Band 7 Pro’nun Çin dışındaki kullanılabilirlik planlarını henüz açıklamadı. Ancak yerel fiyatlandırmaya dayanarak, küreselleştiğinde hala ucuz bir fitness bilekliği olarak iyi bir yarışmacı olabilir.  Çünkü üst düzey bir kaç özellik eklediğimizde ortaya çıkan fiyat mevcut durumun 3-4 birim üzerinden yer alıyor. Özellikle piyasadaki büyük oyunculara göz attığımızda  Mi Band 7’nin ne derece f/p bir ürün olduğunu görebiliriz. Kısacası Mi Band 7 her ne kadar yenilikçi bir ürün olsa da, klasik Xiaomi f/p pazarlama strateji ürünlerinden biri. Son olarak ürünün ülkemizde 749 ila 999₺ arası fiyat etiketlerinden satışa sunulduğunu belirtmemiz gerekir.

Mi Band 7 özellikleri

Ekran
1,62 inç AMOLED
Her zaman açık ekran modu
2,5D temperli cam
192 x 490 çözünürlük
500 nit’e kadar
100+ bant ekran
Sensörler
PPG kalp atış hızı sensörü
3 eksenli ivmeölçer sensörü
3 eksenli jiroskop sensörü
SpO2 sensörü
Bağlı GPS
Pil
180 mAh
15 günlük tipik pil ömrü
(yoğun kullanımda 9 gün)
Bağlantı
Bluetooth 5.2
Sensör ve diğer özellikler
120 fitness modu
Düşük kan oksijen uyarıları ile sürekli SpO2 takibi
Uyku takibi
Solunum egzersizleri
Stres izleme
Kadın sağlığı takibi
PAI (Kişisel Aktivite Zekası)
VO2 Maks hesaplamaları
Aerobik/anaerobik antrenman uyarıları
Toparlanma süresi
Antrenman yükü
Boşta kalma uyarıları
Kamera uzaktan deklanşörü
NFC (NFC modeliyle sınırlıdır)
Su direnci
5ATM
Uygulama uyumluluğu
Mi Fitness uygulaması
Zepp Life uygulaması
Şarj Tipi
Manyetik şarj
Desteklenen Cihazlar
Android 6.0 ve üzeri
iOS 10 ve üzeri
Boyutlar
46,5 x 20,7 x 12,25 mm
Renkler
Siyah, Mavi, Turuncu, Pembe, Beyaz, Koyu Yeşil, Floresan Turuncu, Floresan Yeşil, Kamuflaj Mavisi, Kamuflaj Yeşili.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA