Apple Watch Metin Almadığında Nasıl Onarılır?

Apple Watch bir kısa mesaj mesaj almıyorsa, önemli bildirimleri kaçırıyorsanız sizin için sorun olur. Kısa mesaj almayla ilgili birçok sorunu hızla çözebilirsiniz. Apple Watch’unuz kısa mesaj almadığında bunu nasıl düzelteceğinizi şimdi anlatacağız.

Apple Watch bir kısa mesajMesaj Aldığımda Neden Haber Almıyorum?

Apple Watch bir kısa mesaj mesaj geldiğinde bildirim almamanızın birçok farklı sebebi vardır. Çözüm için şu yolları deneyin.

 1. Rahatsız Etmeyin veya Uçak modunun açık olup olmadığını kontrol edin. Bu sebepten dolayı mesaj veya diğer bildirimleri alamazsınız.
 2. Telefon ile Apple Watch bağlantınızı kontrol edin. iPhone ve Apple Watch bağlantınızın çalışır durumda olduğunu kontrol edin. Bağlantınız koparsa mesaj alamazsınız.
 3. Bağlantınızı yenileyin. Apple Watch ile iPhone arasındaki bağlantı çalışmazsa Apple Watch’unuzu onarmayı veya yeniden senkronize etmeyi deneyin.

Apple Watch’um Mesaj Aldığımda Neden Titremiyor?

Apple Watch’unuz kısa mesajlar alıyor ancak mesaj geldiğinde titremiyorsa önemli bir durumdan haberdar olamazsınız. Titreşimi nasıl düzelteceğinize bir göz atın.

 1. Apple Watch bildirim ayarlarınızın doğru şekilde kurulduğunu kontrol edin. Eğer titreşim kapalıysa aktifleştirin.
 2. Apple Watch’unuzu yeniden başlatın. Bazen küçük bir teknik aksaklık soruna neden olabilir.
 3. Uygulamalarınnın titreşim ayarlarını kontrol edin. Titreşimi yeniden etkinleştirmek için ayarlarını kontrol edin.

Kısa Mesajlarımın Apple Watch’ımda Görünmesini Nasıl Sağlarım?

Anlattıklarımızı denediyseniz ve Apple Watch’unuz yine de metin mesajları görüntülemiyorsa, sorunu çözmek için farklı adımları izleyebilirsiniz.

 1. iPhone’unuzdan mesaj almayı deneyin. İPhone’unuz da mesaj almıyorsa, öncelikle bu sorunu düzeltmeye çalışın.
 2. Apple hesabınıza giriş yaptığınızı kontrol edin. Apple kimliğinizle giriş yaptığınızı Apple Watch uygulamasında kontrol edin.
 3. Cihazlarınızı güncelleyin. Apple Watch ve iPhone’unuzu güncelleyin. Bu yöntem geçici sorunları çözebilir.
 4. Bildirim ayarlarınızı kontrol edin. Apple Watch ve iPhone’unuzun bildirimleri paylaşacak şekilde ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.
 5. Apple Watch’unuzu doğru şekilde takıp takmadığınızı kontrol edin. Apple Watch, yalnızca bileğinize taktığınızda bildirimleri görüntüler.
 6. Bilek algılamayı kapatın. Apple Watch’unuzu takıyorsanız ancak taktığınızı algılamıyorsa sensörü atlatmak için bilek algılamayı kapatın.
 7. Sesi Kapatmak için Kapağı kapatın. Apple Watch’un Rahatsız Etmeyin modu gibi, Kapatmak için Kapat, kısa mesajlar da dahil olmak üzere bildirimleri susturur. Saat uygulamasını açıp Saatim > Sesler ve Dokunma bölümüne giderek ve Kapağı Sesi Kapat’a getirerek ayarı kapatın.
 8. Apple Destek ile iletişime geçin . Tüm bu düzeltmeler işe yaramazsa Apple Watch’unuzun Apple tarafından onarılması gerekebilir. Onarımı ayarlamak için onlarla iletişime geçin.

Güncel haber ve makalelerimiz için bizi takip etmeyi unutmayın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA