Blog

Valorant Sesli Sohbet Sorunu

Yakın zamanda valorant oyuncularının karşısına çıkan sorunlardan biri de Valorant sesli sohbet sorunu ile karşılaşan oyuncular için bu yazımızda çözüm yollarını anlatacağız.

 

Valorant oyuncuların oyuna girişinde takım arkadaşları kendi aralarında konuşma yapmasının ardından sesinin ulaşmaması birçok problemden kaynaklıdır. Bu problemlerden ilk ise mikrofon giriş aygıtınızın ilgili girişe takılı olmamasından kaynaklıdır.

Valorant Sesli Sohbet Sorunu Çözümü

Böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız öncelikle yapmamız gerekenleri sıralayalım;

1-) Ses Aygıtınızı Kontrol Edin

Bu problemle karşılaşıyorsak evvela ses donanımımızı  ve mikrofon giriş portumuzu kontrol etmek gerekir. Tabii ki ilk olarak mikrofon giriş soketimizi gözden geçirelim. Eğer mikrofon takılı ise sürücüyü kontrol etmemiz gerekecektir.

okumaya devam edin:Roblox Ölüm Sesi Sorunu Çözümü

Bu işlem için;

  • Görev çubuğunun sağ alt tarafında bulunan ses simgesine sağ tuşla basalım.
  • Açılan menüden Ses Efekti seçeneğine tıklayalım.

 

 

  • Bu işlemin ardından üst menülerden Kayıt butonunu tuşlayarak mikrofon aygıtımızın aktif olup olmadığını görebiliriz.

  • Mikrofon aygıtınız kayıt menüsünde yer almıyorsa yapmanız gereken ekranda boş bir alana sağ tuşla klik yaparak. Bağlantısı Kesilmiş Aygıtları Göster seçeneğe tikini atmaktır.

 

  • Mikrofonunuz bu kısımın ardından bağlantısı kesilmiş olarak görünür.  Üstüne sağ klik yaparak Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla seçeneğini aktife alınız.

 

2-) Oyunu Yeniden Açın

Karşılaştığımız her problem veya sorunlarda ilk olarak yaptığımız yöntemlerden biridir. Bizim kültürümüzde buna türk usulü çözüm yöntemi diyebiliriz. Gülme bir yana böyle bir sorun ortaya çıkınca bazen oyunu kapatıp açmamız sorunu giderir. Sebebi ise oyunun küçükte olsa ses aygıtınızı tanımama veya arkada crash verme ihtimalinden kaynaklıdır.

 

3-) Ses Kartınızı Güncelleyin

Bunun gibi sorunlarda ses aygıtınızı güncellemeyi denemeniz bu tür oyunlarda veya farklı tip problemlerin çözümüne mutlak bir sonuca ulaştırmakta. Ses kartınız ile ilgili son güncellemeyi almanız için Driver Booster tarzında bir yazılım yardımıyla otomatik bir şekilde tarama yapıp güncelleme işlemini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Ya da Windows yazılımınız orjinal ise Windows driver havuzundan da faydalanabilirsiniz. Bunun için Aygıt Yöneticisi menüsüne giderek, ses aygıtınızın üzerine sağ klik yapıp Sürücüyü Güncelleştir demeniz yeterli olacaktır.

 

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA