Roblox Ölüm Sesi

Bu yazımızda, Roblox Ölüm Sesi Değiştirme konusunu derleyeceğiz ve Roblox oyuncularının öldükten sonraki sesi nasıl değiştireceğine dair bilgiler sunacağız.

Roblox son güncellemesinden sonra Roblox Ölüm Sesi değişikliği işlemini gerçekleştirdi. Ancak bazı kullanıcıların bu durumdan hoşnut olmadıklarını görülmekte. Roblox’un, eski ölüm sesini kaldırmasının nedeni telif haklarından kaynaklanıyor. Bundan dolayı bir karakter ölümü yaşandığında çıkan “oof” sesi, “ah!” olarak değişti. Bu yeni sesten memnun olmayan kullanıcılar için yeni ölüm sesini, eski ölüm sesiyle nasıl değiştireceklerine dair bilgiler sunacağız.

Roblox telif haklarını Twitter hesabından şu şekilde kullanıcılara duyurdu: “Seslerle ilgili olarak, bir lisans sorunu sebebiyle “oof” olan ölüm sesini Roblox’tan kaldırdık ve bugün piyasaya sürülen yeni bir varsayılan ses oluşturduk.

Kullanıcılar giysilerini özelleştirdikleri gibi avatarları için sesleri kişiselleştirebilecek. Bununla birlikte Roblox, avatar mağazasında gelecekte hem eski hem de yeni seslerden oluşan geniş bir ürün yerleştirmeleri sunmayı planlıyor. Bütün bunların yanısıra yakın zamanda daha fazlasının geleceğini de duyurmakta.

okumaya devam edin: Facebook Videoları Oynatmıyor

Roblox Ölüm Sesi Değişimi

Öncelikle eski ölüm sesini ayarlamamız için bir ses dosyasına ihtiyacımız var. Bunun için aşağıdaki likn üzerinden eski “oof” ölüm ses dosyasını indirebilirsiniz.

Buradan indirebilirsiniz.

  • Yukarıdaki ses dosyasını indirdiyseniz başlat arama ekranına “Çalıştır” yazalım.
  • Açılan ekrana “%localappdata%” yazıp enter butonuna basın.
  • Sonrasında “Roblox” klasörünü açın ve “Versions” klasörüne erişin. Versions klasörüne eriştikten sonra tekrar en yeni version klasörünü işaretleyin.
  • Açılan klasör ekranında bulunan “content” klasörüne ulaşın ve “sounds” klasörünü seçin.
  • Bu işlemden sonra indirdiğiniz ses dosyasını “sounds” klasörü içerisine kopyalayın.

Yukarıdaki işlemlerinden ardından Roblox oyununu açarak ölüm sesinin değişip değişmediğini kontrol ediniz. Bu işlem için Roblox oyununu açarak “Ayarlar” menüsünü açın ve “Ses” menüsüne girerek ses efektini gözlemleyin.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA