Facebook Videoları Oynatmıyor

Bu yazımızda Facebook videoları oynatmıyor sorununa değineceğiz.

Facebook videoları oynatmıyor

Facebook’ta Videolar Neden Çalışmaz?

Web video oynatıcılarıda olduğu gibi Facebook videoları oynatmıyor sorununun benzer sorunları olabilr. Bunlar;

 • Mevcut internetinizdeki yavaşlama ya da alt yapı sorunları
 • Uygulamanızın güncel olmayışı
 • İnternet web tarayıcınızın güncelleme gereksinimi
 • Bilgisayar ya da mobil cihazlarınızın kaynaklarının az olması (ram, işlemci vs)
 • Facebook uygulamanızın ön belleğinini dolu olması
 • Videonun bozuk olması
 • Facebook video ayarlarının yapılandırılmamış olması gibi sayılacak sebeplerden dolayı videolarınız oynamaz

Sorun Çözüm Adımları

Az önce size belirttiğimiz sorunların çözümleri oldukça basittir. Bu yolları birini tespit edip çözüme bir adım yaklaşırsınız. Şimdi bu adımları anlatacağız.

 1. Öncelikle oynatılmayan videonuzda mı sorun var yoksa genelde mi bunun tespiti için yine Facebook üzerinden farklı bir video açarak test edebilirsiniz. Şayet çalışıyor ise bu güzel haber. Açılmayan video hasarlı olabilr. Açılmıyor ise uygulamanızın ayarlarını kontrol edersiniz.
 2. İnternet bağlantınızda sorun yaşanıyor olabilr. Şayet mevcut bir wi-fi ağı kullanıyorsanız mobil internetinizden kontrol edebilirsiniz. Ters işlemde geçerlidir. Mobilden yerel bir internetin wi-fi ağına bağlanarak sorununuzu giderebilirsiniz.
 3. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu sadece bu sorununuz için değil farklı oluşacak sorunların da çözümü olur.
 4. Facebook mobil uygulamanızın güncel olup olmadığını uygulama mağazasına gidip mevcut uygulama güncellemelerinden kontrol edin. Andoid için Playstore, Ios için App store.
 5. Facebook’u bir kaç tarayıcıda oturum açarak deneyin. Oturum açmanınızın sebebi yükleyici ziyaretçiye kapatmış olabilr. Farklı tarayıcıda eğer oynatıyorsa mevcut tarayıcınızın güncellemelerini kontrol edin.
 6. Bilgisayar ve MAC’te Tarayıcı kısmında video oynatma ayarlarında izin verilmemiş olabilr. Bu durumda tarayıcınızda ayarlara gidip site ayarlarınızdan video ayarlarına izin vermeniz gerekmektedir.
 7. Ios cihaz kullanıyorsanız Menü > Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar > Medya kısmından Android kullanıyorsanız Menü > Ayarlar ve gizlilik > Ayarlar > Profil ayarları > Medya ve kişiler seçeneğine giderek buradan ilgili ayarlardan gerekli izinleri vererek sorunu aşabilirsiniz.
 8. Facebook uygulamanızın ön belleğini temizlemekte sorunun çözümü olabilir. Sorun olmasa bile ara ara yapmanız iyi olacaktır.

Tüm sorunlarınızda teknik destek alabileceğiniz sitemiz teknodestek sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca size VIP destek sunacak vip paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA