Twitter Hassas İçerik Uyarısı Ayarı Nasıl Yapılır

Twitter kullanıcılarının haber kaynağı ve keşfet üzerinde gezerken karşılaştıkları Bu tweet hassas içeriğe sahip olabilir. uyarısına yönelik  Twitter Hassas İçerik Uyarısı Ayarı nın nasıl kapatılacağı hakkında önemli bilgiler verdik.

Twitter kullanıcılarının akış ekranında gezinirken Bu tweet hassas içeriğe sahip olabilir. Aşağıdaki medya hassas içerik barındırıyor olabilir. uyarısıyla karşılaşarak gönderi içeriğine erişim sorunu yaşıyorlar. Eğer sizler de böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız Twitter Hassas İçerik Uyarısı Ayarı aşamalarını uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Twitter Hassas İçerik Uyarısı Nedir?

Twitter’ın algoritması her geçen gün sürekli yeniler. Bu algoritma içerisinde yer alan hassas içerik uyarısı, Twitter kullanıcılarının hassas içerikten korumak için geliştirilerek platformda kullanıma sunulmuştur. Varsayılan olarak açık olan bu ayar Twitter kullanıcılarının karşısına çıkarak medyayı veya tweet gönderilerini görmesini engelliyor.

 

Twitter Hassas İçerik Uyarısı Ayarı Nedir

Twitter hassas içerik uyarısı alan Twitter kullanıcılarının bu uyarıyı nasıl kapacağına dair bir bilgisi bulunmuyor. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek hassas içerik uyarısını yeniden dizayn edebilirsiniz.

Twitter Hassas İçerik Uyarısını Uygulama Üzerinden Kapatma

Eğer bu ayarı mobil uygulama üzerinden kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde kapatabilirsiniz.

  • Twitter uygulamasını açın.
  • Profil fotoğrafınıza tıklayarak menüyü açın.
  • Açılan pencerede bulunan Ayarlar ve Gizlilik tuşuna basın.
  • Sonraki ekranda Gizlilik ve Güvenlik i seçerek Görüntülenen İçeriğe geçin.
  • Sonrasında ise Hassas içerik içerecek medyayı görüntüleme seçeneğini aktive edin.

okumaya devam edin: Twitter Bir Hata Oluştu sorunu ve çözümü

Twitter Web Sitesi Üzerinden Kapatma

Bir web tarayıcı üzerinden Twitter’a giriş yapan kullanıcılar aşağıdaki adımları takip uygulayarak bu ayarı kolay bir şekilde kapatabiliriz.

  • Öncelikle twitter.com adresine ulaşarak profilinize giriş sağlayın.
  • Sonrasında sol yan menüde bulunan Diğer butonuna basın.
  • Bu işlemden sonra Ayarlar ve gizlilik tuşuna basarak Gizlilik ve Güvenlik bölümüne geçin.
  • Sonra görüntülenen içeriğe tıklayın.
  • En son ekranda ise  Hassas İçerik İçerecek Görüntülü Medya menüsünü aktif edin.

 

Bu adımların ardından Twitter hesabınızda görünür içerik ayarını dizayn etmiş olacaksınız. Sonrasında günlük haber akışınızda görmek istemediğiniz istemediğiniz paylaşımlar görünür olmaktan çıkacaktır. Ayarlar ı yeniden geri almak istersek eğer, aynı işlemleri tekrarlamamız gerekir. Tweet ve hassas içerik ayarı dizaynı ile birlikte şiddet ve çıplaklık gibi  görmek istemeyebileceğiniz, hassas olan içeriklerden kendinizi korursunuz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA