Blog

Twitter Bir Hata Oluştu

Twitter kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı Twitter Bir Hata Oluştu Sorunu çeşitli nedenlerden dolayı oluşabiliyor. Kullanıcıların canını en çok sıkan hatalardan biri olan Twitter Bir Hata Oluştu Sorunu çözümünğü bu yazımızda  sizler için derledik.

Gündemlerin ve haberlerin çokça paylaşıldığı Twitter platformunda karşılaşılan Oturum açarken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. hatası bir çok kullanıcıların giriş yapmasını engelliyor. Kullanıcılara böyle bir hata verip tam olarak neden böyle bir hatayla karşılaştığını tam olarak söylenemiyor.

Bu hata yüzünden kullanıcıların gündemden ve haberlerden tamamen iletişimi kopabiliyor ve etkileşimleri kaçırmaktalar. Günlük olarak tweetlerini atıp etkileşime girmek isteyen kullanıcıların gününü berbat eden bir hata olarak görülüyor.

Twitter Bir Hata Oluştu Nedir?

Twitter,  Oturum açarken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. hatasını vermesiyle birlikte birçok kullanıcının başını ağrıtıyor. Bu hatayı almamızın sebebi birçok problemden oluşmakta. Bunlardan bazıları; Twitter uygulaması güncel olmayabilir, uygulama içerisinde eksik veya hasarlı dosya bulunabilir, telefonunuzun saati hatalı olabilir, twitter şifrenizi değiştirmeniz gekebilir ve bundan dolayı böyle bir problemle karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun gibi birçok neden sayabiliriz.

Çoğunlukla bu tip sorunlar iphone ve iPad cihazlarda meydana gelmekle birlikte “com.twitter.tfs.authservice error 10.” hata çıktısını vermekte. Bu hatalara müdahale etmediğimiz sürece hatayı sürekli olarak vereceğinden dolayı twitter kullanıcıları için can sıkıcı bir hal alıyor.

okumaya devam edin: Facebook Çökme Nasıl Onarılır?

Twitter Bir Hata Oluştu Hatası Çözümü

Twitter Oturum açarken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.”hatasını çözmemiz için sizlere birkaç adımdan bahsederek çözüme ulaşmayı deneyebiliriz.

1-) Saat ve Saat Dilimi Ayarları Kontrolü

Eğer saat ve tarihiniz yanlış bir biçimdeyse bu adımları deneyin;

Android cihazlar;

  1. Ayarlar’ı aç.
  2. Tarih ve Saate gir.
  3. Telefonunuzun zamanını kontrol edin.
  4. Telefonunuzun doğru saat diliminde olduğunu kontrol edin. Doğru saat dilimine geçin.

Ios cihaza sahipseniz;

  1. Ayarlar’ı aç.
  2. Açılan ekranda Genel seçeneğine tıkla.
  3. Tarih ve Saat’i seç.
  4. Otomatik olarak ayarla işaretle açın.
2-) Kullanıcı adı yerine E-posta adresinizle giriş yapın

Giriş yaparken kullanıcı adınızı kullanarak giriş yapıyorsanız, e-posta adresinizi yazarak giriş yapın. Bu işe yaramazsa sonraki adıma geçelim.

3-) Uygulamayı Silip Tekrar Yükleyin

Genellikle uygulamalarda karşılaştığımız hataları tamamen çözmemiz için uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek sihirli bir şekilde çözüm sunabiliyor. Bizde bu çözümü gerçekleştirerek deneyelim. Twitter uygulamasını tamamen kaldırarak Google Play Store’dan veya App Store’dan yeniden yükleyip giriş yapalım. Bu işe yaramazsa 4. adıma geçelim.

4-) Web Tarayıcısını Kullanarak Girin

Bazı durumlarda Twitter sizden farklı bir olaydan dolayı şifrenizin değiştirmenizi isteyebilir ancak arkada oluşan hatadan dolayı şifrenizi değiştiremiyor ve böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için uygulama üzerinden değil de bir web tarayıcısı ile Twitter platformuna erişerek kullanıcı girişinizi yapmayı test edin. Parolanızın değiştirilmesi isteniyorsa değişim yaparak, Twitter hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Bu işe yaramazsa sonraki adıma geçelim.

5-) Modeminizi veya Hücresel Verinizi Yenileyin

Twitter uygulaması IP adresinize bir engel koymuş olabilir. Bundan dolayı böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için Wifi’den bağlanıyorsanız modeminizi yeniden başlatın. Eğer mobil veri kullanıyorsanız hücresel verinizi kapatıp açarak ip adresinizi yenileyebilirsiniz.

6-) Bölge Erişim Kısıtlaması

Bu adımlardan hiçbiri sizi çözüme ulaştırmadıysa, Twitter ülkenize erişim kısıtı tanımlamış demektir. Bunu test etmemiz için herhangi bir vpn uygulamasını yükleyerek Twitter’a giriş yapmayı deneyin. Eğer giriş yapabildiyseniz Twitter ülkenize erişim kısıtı getirmiştir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA