Blog

TP-Link TD-W9970 Modem Kurulumu(D-Smart)

https://www.dsmart.com.tr/file/get/5b505cfa402eb7244ce16a68

Tp-link TD-W9970 modem kurulumu nasıl yapılacağına dair hazırladığımız makalemizi okuyarak D-smart’a göre kurulumunu yapabilirsiniz.

Öncelikle Modeminizin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapalım.

Tp-link TD-W9970 modem kurulumu

Kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yaptıktan sonra modeme bağlı olan bilgisayar veya telefondan bir internet sayfası açalım.

Açmıl olduğunuz sayfanın arama bölümüne 192.168.1.1 yazarak giriş yapalım.

Karşınıza gelen kullanıcı adı bölümüne admin şifre bölümüne dsmart yazın. Ardından Oturum Aç butonuna tıklayınız.

Tp-link-TD-W9970-modem-kurulumu

Karşınızda modem arayüz bilgi sayfası açılacaktır.

Ardından sol tarafta bulunan Hızlı Kurulum menüsüne tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada İleri butonuna tıklayınız.

Bu kılavuz size internet bağlantınızın temel ayarlarını yapılandırmanız için yardımcı olacaktır. Lütfen devam etmek için İleri butonuna tıklayınız. Gelişmiş ayarlar yapmak için sol bölümde bulunan ilgili menüleri kullanabilirsiniz.

Bölge ve zaman diliminde yer alan bilgileri sabit bırakarak İleri butonuna tıklayınız.

Ardından karşınıza Bağlantı Tipi Otomatik Algılama seçeneği gelecektir. Algılama işlemi uzun sürebilir. Hızlı kurulum için Hayır. İnternet bağlantımı kendim yapılandırmak istiyorum seçeneğini işaretleyip İleri butonuna tıklayınız.

Ardından açılan sayfada ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) tarafında tanımlanan bilgileryer alacaktır. Listeyi açmak için aşağı yön simgesine tıklayarak servis sağlayıcı ve tanımlanan VDSL/ADSL bağlantı tipini seçebilirsiniz.

Devam Edin:TECHNICOLOR TG588V Modem Kurulumu

İnternet Servis Sağlayıcı profilinin seçimini yaptıktan sonra (VDSL/ADSL) İleri butonuna tıklayınız.
VDSL için: VDSL_D-SmartNet-ADSL için: ADSL_D-SmartNet.

Bu bölümde ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) hattınıza tanımlamışolduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi istenilen bölümlere yazınız. Ardından İleri butonuna tıklayınız.

Kablosuz Ağ Ayarları

Ardından bu bölümde modeminizin Kablosuz – Wifi ayarlarını yapılandırmanızgerekmektedir. Fabrika ayarlarında Kablosuz ağ adı ve Şifre otomatik olarak oluşturulmuş bir şekilde karşınıza gelecektir. İsterseniz Kablosuz ağ adınızı ve güvenlik şifrenizi ilgili bölümlerden değiştirebilirsiniz. İşlemlerin ardından İleri butonuna tıklayınız.

Ardından  Hızlı Kurulum ayarlarınız tamamlanacaktır. Yapılan ayarların kısa özeti karşınıza gelecektir. Ayarları kontrol ederek doğruluğundan eminseniz Kaydet butonuna tıklayınız. Herhangi bir hata ve yanlışlık gördüyseniz Geri butonuna tıklayarak ayarlarınızı tekrar yapılandırabilirsiniz.

Ardından yapılan tüm ayarlar kaydedilmektedir. Tüm parametrelere onay (Başarılı) verildiğinde Bitir butonuna tıklayınız.

Karşınıza durum sayfası gelecektir. Bu sayfadan DSL ve WAN Tablolarını kontrol ediniz. WAN tablosunda servis sağlayıcınız tarafından atanan IP adresleri gelecektir. Ardından internetinizin keyfiniz çıkarabilirsiniz.

Tp-link TD-W9970 modem kurulumu için hazırlamış olduğumuz makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA