Blog

TECHNICOLOR TG588V Modem Kurulumu

Bu makalemizde sizlere technicolor markalı TG588V modem kurulumu nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

TG588V modem kurulumu

Öncelikle modem kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapalım.

Modeme bir bilgisayar, telefon veya tablet ile bağlantı yapalım. Bilgisayar ile ethernet kablosu ile yapıyorsanız kablosuz bağlanmanıza gerek yok bu aşamada.

Not: Telefon veya tablet ile bağlantı yapıyorsanız eğer modem kablosuz ağ bilgileri modem arka etiketinde yazmaktadır.

Bağlantı yaptıktan sonra cihazınızdan bir internet sayfası açarak sayfanın adres satırına 192.168.1.254 yazarak giriş yapalım.192.168.1.254

Ardından karşınıza Technicolor TG588V modemin ana sayfası gelecektir. Öncelikle menünün sol kısmında bulunan MediaAccess Getaway’i ardından “Setup my Mediaaccess Getaway’i tıklayınız.

Karşınıza gelen “Welcome to the MediaAccess Gateway Easy Setup” ekranında “Next”i tıklayınız.

Ardından karşınıza “Service Selection” ekranı gelecektir. Bu ekranın “Select a service” bölümünde “Routed PPP”yi seçerek“Next”e tıklayınız.

Ardından karşınıza gelen “Routed Internet Connection” ekranındaki internet servis sağlayıcınız tarafından sağlanan ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır. Aşağıda resimde görüldüğü gibi gerekli bilgileri giriniz ve “Next”i tıklayınız.

Karşınıza gelen “Internet Account Settings” ekranında “User Name” bölümüne internet servis sağlayıcınız tarafından tanımlanan kullanıcı adınızı, “Password” bölümüne şifrenizi yazınız ve “Confirm Password” bölümüne ise şifrenizi tekrar yazınız ve “Next”i tıklayınız.

Not: İnternet servis sağlayıcınız tarafından verilen kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerek bu aşamada. Bilmiyorsanız eğer öncelikle internet servis sağlayıcınız ile görüşerek bu bilgileri temin etmeniz gerekmektedir.

Ardından karşınıza gelen “Access Control” ekranında Web arayüz giriş kullanıcı adı ve şifrenizi belirlemeniz gerekecektir. “User Name” bölümüne kullanıcı adı, Password bölümüne şifrenizi yazınız ve “Confirm Password” bölümüne ise şifrenizi tekrar yazınız ve “Next”i tıklayınız.

Karşınıza gelen “Start Configuration” ekranında modeminizin kurulum öncesi ayarlarının doğruluğunu kontrol ettikten sonra “Start”ı tıklayınız. Ayarlarınızı tekrar gözden geçirmek ya da değiştirmek istiyorsanız “Back”i tıklayınız.

Modem kurulumunuz tamamlanmıştır. Ekranda “ You have successfully completed the MediaAccess Gateway Easy Setup.” Yazısı çıktığında kurulum başarılı şekilde tamamlanmış demektir. Sayfayı kapatmak için “Finish”i tıklayınız.

Devam Edin:TECHNICOLOR TG588V Modem Wifi Şifre Değiştirme

Ardından internetin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA