Tinder Çalışmıyor Hatası Çözümü

Tinder kullanıcılarının uygulamaya giriş yaparken karşılaştığı Tinder Çalışmıyor Hatası nı bu yazımızda çözmeye çalışacağız.

Tinder kullanıcıları uygulamayı açtıktan sonra profile girememe sorunuyla karşılaşarak hesaplarına olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde Tinder Çalışmıyor Hatası gibi bir sorun yaşadıysanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözmeyi deneyebilirsiniz.

Tinder Uygulaması Neden Açılmıyor?

Tinder kullanıcıları son zamanlarda uygulamaya giriş yapmak istediklerinde çalışmama sorunuyla karşılaşıyor. Bu sorun birçok kullanıcı tarafından bilinmese de, Tinder geliştiricisi tarafında kesin bir açıklama gelmedi. Elbette bu sorun birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Örneğin Tinder aplikasyonunun güncel olmaması bu gibi çeşitli problemlerle karşılaşmamıza sebep olabilir. Bunun için sizlere birkaç adımdan bahsederek sorunu çözmeye çalışacağız.

 

okumaya devam edin: Snapchat Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü

Tinder Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

 

 

1-) Sunucu Sorunu

Tinder sunucularında oluşan çökmeve ya bakım, bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmamıza sebeptir. Çökme veya bakımı öğrenmemiz için öncelikle DownDetector sitesi yardımıyla Tinder çökme kontrolü yapabiliriz. Ulaşacağımız bağlantı topluluğun karşılaştığı anlık hataların verilerini toplayarak günlük çökme veya hata analizini yayımlayan haber platformudur.

 

 

Bu hata analinizi gözlemleyerek sorunun neyden kaynaklandığını kestirebiliriz. Bunun için bağlantıya ulaşarak arama ekranına Tinder yazısını aratın veya yukarıdaki bağlantıya ulaşarak direkt erişimi deneyebilirsiniz.

2-) Tinder Uygulamasını Güncelleme

Tinder uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede kapalı olması anlamına gelir. Bundan dolayı Tinder uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Aksi halde birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli ile karşılaşabiliriz.

3-) Verileri ve Önbelleği Temizle

Tinder uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebep olabilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu çözmeyi deneyebiliriz.

 

 

Hatırlatma: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacağı için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizi kontrol edin.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizle

  • Öncelikle “Ayarlar” menüsünü çalıştırın.
  • Menü içerisinde bulunan “Uygulamalar” seçeneğine basın.
  • Ardından “Tinder” uygulamasını seçerek “Depolama” seçeneğini açın.
  • Açılan ekranda bulunan “Verileri Temizle” seçeneğine basarak temizleyin.

Bu işlemden sonra Tinder uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizle

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan Genel seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde iPhone Saklama Alanı seçeneğine tıklayın.
  • Sonraında ise Tinder uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan Uygulamayı Sil seçeneğine basarak uygulamayı silin.

4-) Üçüncü Parti Uygulaması Kullanma

Üçüncü parti uygulamaların kullanılması bunun gibi çeşitli problemlerle karşılaşmanıza neden olur. Eğer Tinder++ gibi aplikasyonlar kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Bunun için Tinder++ gibi uygulamayı silerek Google Play veya App Store üzerinden resmi versiyon indirme işlemini gerçekleştirerek hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

5-) Uygulamayı Silip Tekrar Yükleyin

Uygulamayı yeniden yüklemek bu gibi çeşitli problemlerin önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni uygulama dosyalarının hatalı veya bozuk olmasından dolayı kaynaklanabilir. Bunun için Tinder uygulamasını tamamen cihazınızdan kaldırarak tekrardan kurma işlemini gerçekleştirin ve uygulamayı açın. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

 

 

6-) Uygulamayı Klonlama

Uygulama çerezlerinde veya verilerinde oluşan çeşitli sorunlar bunun gibi problemler karşılaşmamıza sebep olabilir. Bu çerezlerin sıfırlmasıyla birlikte Tinder uygulamasını klonlayarak bu sorunu ortadan kaldırmayı deneyebiliriz. Bu işlemi yalnızca Android işletim sistemine sahip kullanıcılar gerçekleştirir.

İlk olarak Google Play uygulamasını açın ve arama ekranına Multiple Accounts aratarak indirin.  Ardından uygulamayı indirerek kurulum işlemini gerçekleştirin. Bu işlemden sonra Tinder uygulamasını seçerek klonlama işlemine başlayın. Klonlama işlemi tamamlandıktan sonra uygulamaya yeniden giriş yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA