Tiktok Kamera Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Tiktok kullanıcılarının kameralarını açarken  karşılaştıları Tiktok Kamera Çalışmıyor Sorunu bu yazımızda çözümlemeye çalışacağız. Şayet sizler de Tiktok Kamera Çalışmıyor Sorunu gibi bir problemle karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak sorunun çözmeyi deneyebilirsiniz.

 

Tiktok Kamerası Neden Çalışmaz?

Tiktok kullanıcıları, kamerayı açmaya çalıştıklarında ortaya çıkan çalışmama hatası kameraya olan erişimlerini kısıtlıyor. Bu problem birçok kullanıcı tarafından bilinmiyor olsa da henüz Tiktok tarafından yapılmış kesin bir açıklama bulunmuyor. Tabii ki bu sorun birçok neden dolayı ortaya çıkabiliyor. Mesela Tiktok uygulamasının güncel olmaması bu gibi çeşitli problemlerle karşılaşılmasına sebep olabilir. Bunun için sizlere birkaç çözüm adımını anlatarak problemi çözmeye çalışacağız.

Tiktok Kamera Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Ortaya çıkan bu hatayı çözmemiz için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

11858 teknik destek

 

1-) Tiktok Uygulaması Güncelleme

Tikto’un güncel olmaması, yeniliklere de kapalı olması anlamına gelir. Bu yüzden Tiktok uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Aksi halde birden fazla problem veya hatayla karşılaşarak erişimimiz engellenebilir.

2-) Verileri ve Önbelleği Temizleme

Tiktok aplikasyonunda ortaya çıkan herhangi bir önbellek hatası bu gibi problemlerle karşılaşmamıza sebep olabilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu çözebiliriz.

 

 

Not: Bu işlem sırasında hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapar. Bu yüzden işlemden önce hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizi kontrol edin.

11858 teknik destek
Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbellek Temizliği
  • Öncelikle Ayarlar menüsüne gidin.
  • Menü içerisinde yer alan Uygulamalar seçeneğine basın.
  • Ardından Tiktok uygulamasını işaretleyerek Depolama‘ya basın.
  • Sonraki ekranda yer alan Verileri Temizle‘yi tuşlayın.

Bu işlemin ardından Tiktok uygulamasını açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

11858 teknik destek

 

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbellek Temizliği
  • Ayarlar menüsünü çalıştırın.
  • Gelen menüde yer alan Genel’e tuşlayın.
  • Sonraki ekranda iPhone Saklama Alanı‘na basın.
  • Son olarak Tiktok uygulamasını işaretleyerek Uygulamayı Sil‘e tıklayarak uygulamayı kaldırın.

3-) Üçüncü Part Uygulama Kullanmayın

Üçüncü part aplikasyonlar bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza sebep olur. Şayet Tiktok++ benzeri app’ler kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bundan dolayı Tiktok++ gibi uygulamaları kaldırarak Google Play veya App Store üzerinden yükleme adımını uygulayarak hesabınıza girmeyi deneyin. Bu adımı denemeden önce aşağıdaki adımı uygulayarak hesabınıza giriş yapmayı deneyiniz.

4-) Uygulamayı Kaldırıp Tekrar Kurun

Uygulamayı kaldırıp tekrar kurmak bu gibi çeşitli hataları çözmemizi sağlar. Bunun sebebi uygulama dosyalarının arızalı veya bozuk olması kaynaklıdır. Bu işlem için Tiktok uygulamasını tamamen cihazınızdan kaldırarak tekrardan kurun ve açın. Bu işlemi gerçekleştirmenizin ardından problemin devam edip etmediğini kontrol ediniz.

5-) Telefonu Yeniden Açın

Akıllı telefonunuzun önbelleğinde oluşan çeşitli hatalar bu gibi sorunlarla karşılaşmanıza sebep olur. Bunun önlemek için çok basit bir öneriyi uygulayarak sorunu çözebiliriz. Başlıkta da gördüğümüz gibi cihazınızı yeniden açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz. Bu durum önbellekteki sorunları önlememize sağlayacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA