Blog

Tiktok Çok Fazla Denediniz Hatası ve Çözümü

Tiktok kullanıcıları uygulamaya dahil olurken karşılarına gelen TikTok Çok Fazla Denediniz hatası ve çözümü bu makalede sizler için derledik.

Kullanıcılar platforma üye olurken Çok Fazla Denediniz sorunu yaşıyor ve uygulamaya olan erişimleri kısıtlanır. Eğer sizler de böyle bir hata yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri listeledik.

 

Bu sorunun genel sebebi çoğunlukla önbellek hatalarından kaynaklanıyor. Tabii ki yalnızca bu problemden dolayı değil birçok hatadan dolayı da böyle bir sorunla karşılaşabiliriz. Bunun için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşmayı deneyebiliriz.

 

Tiktok Çok Fazla Denediniz Hatası Çözümü

Ortaya çıkan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözmeyi deneyebiliriz.

 

1-) Vpn Bağlantısını Devre Dışı Bırakın

Vpn eklentisinin arka planda çalışması uygulamaya olan erişiminizi kısıtlar. Bunun nedeni, Tiktok algoritmasının hesaba olan ulaşımınızı şüpheli olduğunu tespit ederek erişim talebinizi engellemesidir. Bu sebepten eğer vpn yazılımı arka planda çalışıyorsa bunu kapatın ve tekrar hesabınıza erişim deneyin.

2-) İnternetinizi Yeniden Açın

Tiktok yapay zeka filtresiyle tespit edilen şüpheli erişimler, ip adresi üzerinden engellenerek kullanıcıların platorma girişleri engellenir. Bizler ise ip adresimizi değiştirerek bu sorunu aşabiliriz. Eğer kablosuz ağ bağlantısı erişimdeyseniz modem/router’ınızı, mobil veri bağlantısı kullanıyoranız mobil veri bağlantınızı kapatıp yeniden açın. Bu işlemin ardından ip adresiniz tazelenerek çözüme erişebilirsiniz.

 

3-) Üçüncü Parti Uygulaması Kullanmama

Üçüncü part aplikasyonların kullanılması bu tarz çeşitli sorunlarla karşılaşmanıza sebep olur. Eğer Tiktok++ gibi uygulamalar kullanıyorsanız bu problemle karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bundan dolayı Tiktok++ gibi uygulamaları kaldırarak Google Play veya App Store üzerinden iyeniden kurarak hesabınıza erişmeyi test edin.

4-) Uygulama Sürümü Kontrolü

Tiktok aplikasyonunuz güncel değilse, yeniliklerede kapalısınız demektir. Bu yüzden Tiktok app’inin güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Aksi takdirde birden fazla sorun veya hatayla karşılaşarak erişiminiz kısıtlanabilir.

5-) Veri ve Önbellek Temizliği

Tiktok’ta oluşan herhangi bir önbellek hatası bu gibi sorunlarla karşılaşmamıza sebep olur. Bu önlemek için verileri ve önbelleği temiz tutarak sorunu çözebiliriz.

 

okumaya devam edin: Tiktok Para Çekme Sorunları

 

Hatırlatma: Bu işlemin ardından TikTok hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapar. Bu yüzden hesabınızın giriş bilgilerini hatırladığınızdan emin olun.

Android Cihazlarda Veri ve Önbellek Temizliği

  • Öncelikle Ayarlar menüsüne girin.
  • Menü içerisinde yer alan Uygulamalar’a basın.
  • Sonrasında Tiktok uygulamasını işaretleyerek Depolama‘ya basın.
  • Gelen ekranda yer alan Verileri Temizle seçeneğine basın ve temizleyin.

Bu işlemin ardından Tiktok uygulamasını yenbiden açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

IOS Cihazlar İçin Veri ve Önbellek Temizliği

  • Ayarlar menüsüne girin.
  • Gelen ekranda bulunan Genel seçeneğine basın.
  • Sonraki menüde iPhone Saklama Alanı‘nı tuşlayın.
  • Son olarak Tiktok uygulamasını seçerek uygulamayı silin ve yeniden yükleyin.

Bu işlemin ardından önceki menüye giderek İzinler e basın ve devre dışındaki durumu etkin yaparak uygulamayı açın ve sorunun devam edip etmediğini gözlemleyin.

6-) Cihazı Yeniden Başlatma

Akıllı ürününüzde oluşan ara bellek sorunu birçok aplikasyonda sorun veya hasar bırakır. Bu durumu önlemek adına cihazınızı yeniden başlatarak geçici önbellek sorununu çözebiliriz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA