Tanımlanamayan Ağ Sorunu Çözümü

Her bilgisayar belirli ağ topolojileri ile modem ve internet arası bağlantıyı ve veri aktarımını sağlar. Bilgisayarlarda çıkan ünlem işareti ile gösterilen tanımlanamayan ağ sorunu çözümü için dilerseniz eğer hatta beklemeden 7/24 destek veren çağrı merkezimizi arayıp destek alarak sorununuza kesin çözüm bulabilirsiniz.

tanimlanamayan-ag-sembolu Eğer bilgisayarınızda ağ bağlantı sembolünde bu şekilde bir ünlem işareti varsa ve fare ile üzerine geldiğinizde çıkan açıklama butonunda “tanımlanamayan ağ” yazıyorsa bu sorun belirttiğimiz gibi bilgisayarınız ile modem arasındaki bağlantının tanımlanmadığı ile ilgilidir.

11858 teknik destek

 

Tanımlanamayan Ağ Sorunu Nasıl Çözülür

 • Tanımlanamayan ağ sorunu yaşadığınız bilgisayardaki ağ bağlantısı ayarlarından tanımlaması için elle ip vererek sorunu çözebiliriz.
 • Bunun için klavyeden Windows tuşu ile birlikte tuşlarına birlikte basın açılan ekran pencereye ncpa.cpl yazarak Enter a tıklayın.
 • Karşımıza ağ bağlantıları ekranı çıkacaktır, hangi şekilde bağlıysanız onun üzerinde işlem yapacağız, Kablolu ise Ethernet ya da Yerel ağ  bağlantısıyazar Kablosuz ise Wi-fi ya da Kablosuz ağ bağlantısı yazacaktır.
 • Hangi şekilde bağlıysanız sağ tıklayıp özellikler butonuna tıklayın, çıkan ekrandan İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)  yazan seçeneğe çift tıklayın.
 • Çıkan ekranda Aşağıdaki ip adresini kullan seçeneğini seçili konuma getirelim. Seçili ise ilk 3 satırdaki değerleri silelim. (Ya da otomatik hale getirerek deneyebilirsiniz.)
 • Modem marka ve modeline göre değişiklik gösteren ağ geçidi dediğimiz modemin ip adresi ney ise ona göre bir adres yazacağız.
 • Örnek olarak; modem ZTE veya Airties ise, modem IP si 192.168.2.1 dir. Bu şekilde IP adresi kısmına 192.168.2.10 (son haneye yazılan “10” rakamı 2-254 arası giriş yapılabilir, her cihaz için benzersiz ip adresi girilebilir ip çakışmasına sebebiyet vermemek için.)
 • Eğer modem Tp-Link, Pikatel, Zyxel vb ise modem IP si 192.168.1.1 dir. Bu şekilde IP adresi kısmına 192.168.1.10 (son haneye yazılan “10” rakamı 2-254 arası giriş yapılabilir, her cihaz için benzersiz ip adresi girilebilir ip çakışmasına sebebiyet vermemek için.)
 • IP Adresi: 192.168.1.10
  Alt Ağ Maskesi: 255.255.255.0
  Varsayılan Ağ Geçidi: 192.168.1.1
  DNS Sunucu Adresi: 195.175.39.39
  Diğer DNS Sunucu Adresi: 195.175.39.40
 • (Modem ip sine göre) Şeklinde yazarak ayarları kaydedin.

İp adresi tanımlandığında yerel ağ bağlantısı ya da kablosuz bağlantısında ağ adınız yazar, eğer herhangi bir aksiyon olmazsa ağ adına sağ tıklayıp devre dışı bırak seçeneğini seçerek tekrar sağ tıklayıp etkinleştir demenizde fayda var. Konu hakkında destek almak için CallFix çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

11858 teknik destek


CallFix Teknoloji Destek ve Danışmanlık Hattı


Kablosuz Ağ Ayarlama & Modem Arıza Giderme Hizmeti

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA