Sınırlı Erişim

Genellikle Windows 7, Windows 8, Windows 10 sürümlerinde internet erişimi ile ilgili alınan bir hata olan Sınırlı Erişim hatası çözümü için neler yapılır bundan bahsedeceğiz. Bazı durumlarda DNS hatasından kaynaklanıyor olsa da bazı durumlarda modem internet sorunu olabilir.

Sınırlı Erişim Nasıl Çözülür

Sınırlı Erişim

DNS Sorunu olup olmadığını kontrol edin;

  • Bu işlemin kontrolü için klavyeden Windows tuşu ile birlikte tuşlarına birlikte basın açılan ekran pencereye ncpa.cpl yazarak Enter a tıklayın.
  • Karşımıza ağ bağlantıları ekranı çıkacaktır, hangi şekilde bağlıysanız onun üzerinde işlem yapacağız, Kablolu ise Ethernet ya da Yerel ağ  bağlantısıyazar Kablosuz ise Wi-fi ya da Kablosuz ağ bağlantısı yazacaktır.
  • Hangi şekilde bağlıysanız sağ tıklayıp özellikler butonuna tıklayın, çıkan ekrandan İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)  yazan seçeneğe çift tıklayın.
  • Açılan pencerede en alttaki iki satırda dns adresleri yazıyorsa,  DNS Sunucu adresini otomatik olarak kullan seçeneğini seçip Tamam butonlarına basarak ayarları kaydedin

Hatta Beklemeden Hemen Destek Alın!


Eğer Sınırlı Erişim hatası devam ediyorsa aşağıdaki adımları kontrol edin. Eğer modeme bağlı diğer cihazlarda internete bağlanmıyorsa modem kurulu olmayabilir modemde internet sinyali olmayabilir ya da modem arızalı olabilir ile ilgili sorun olabilir.

Modemde sinyal olup olmadığını kontrol edin;

  • Kullandığınız modemde DSL ışığı yanmıyor ise ilk olarak aşağıdaki önerilerimizi uygulamanızda fayda var. Öncelikle DSL ışığının ne işe yaradığına değinelim.
  • ADSL, DSL (ya da modemde bu ışık WAN olarak da isimlendirilebiliyor) modeme gelen internet hat sinyalinin olup olmadığını yani kısaca hattaki sinyal durumunu sönükse sinyalin olmadığını veya sabit bir şekilde yanıyorsa modem hattında sinyalin olduğunu ile ifade eder.
  • Böylelikle cihazınız ne kadar da modeme bağlı olursa olsun hata verecektir.

Modem kurulumu ve konfigürasyonları tam mı kontrol edin;

Eğer modem kurulu değilse modeme ne kadar da bağlı olursanız olun internet erişimi olmayacaktır ve bilgisayarınız bu şekilde de “Sınırlı Erişim” hatası verecektir. Çünkü modem kurulu olmadığı için modem ip alamayacak ve internet bağlantısında hata alacaksınız. Detaylı bilgi için Modem Kurulumu adlı makalemizi okuyabilir ya da CallFix Çağrı Merkezi destek hattımızı arayabilirsiniz.

CallFix Teknoloji Destek ve Danışmanlık Hattı


Kablosuz Ağ Ayarlama & Modem Arıza Giderme Hizmeti

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA