Blog

One Plus Nord Watch Yüksek Pil Kullanım Süresi

Teknoloji pazarınının uzak doğulu oyuncularından One Plus ‘ın yeni akıllı saati ile One Plus Nord Watch yüksek pil performansı ile dikkat çekiyor. Bizler de bu ürünü sizin için inceledik.

Dikkat Çeken Tasarım

Orta segment ürün grubunda yer alan saatin ekranı 368×448 pikselden oluşuyor. Amoled aydınlatma sistemini kullanan bu ekran 1.78 inç büyüklükte. 60 Hz ekran tazeleme hızına sahip olan ekran dikdörtgen yapısıyla dikkat çekiyor. 500 nit parlaklığa sahip olan olan ekran inç başına düşen piksel sayısı ise 326. Yalnızca 53 gram ağırlığa sahip olan cihaz IP filtresiyle sıvı,toz ve ısıya karşı mukavemet gösterebiliyor. (1.5 metre derinlik/30 dakika) 256MB dahili depolamaya sahip olan üründe arttırılabilir bir hafıza desteği yok. Proprietary OS işletim sistemini kullanan cihaz tüm Android cihazlar ile sorunsuz şekilde çalışıyor. İOS işletim sisteminde ise bildirim alanında kısıtlı bir opsiyona sahip. Ancak fiyat/performans oranı sayesinde peynir ekmek gibi satış yapacağa benziyor. Bağlantı anlamında Bluetooth 5.2 teknolojisine sahip olan üründe SIM kart desteği yer almıyor.

okumaya devam edin: Xiaomi Mi Band

Ürün klasik akıllı saat fonksiyonlarının yanı sıra çoğu zaman bilekliklerde gördüğümüz oksimektre sensörünü de sahip. Nord Watch ile nabız takibi yapabildiğiniz gibi, kanınızdaki oksijen seviyesini de takip edebiliyorsunuz. Ancak oksimetrenin doğru sonuç verebilmesi adına bir kaç önemli şartın olduğunu hatırlatmakta fayda var. Zira yanlış ölçülen sonuçlar panik yaratacaktır. Oksimetre sensörünün doğru sonuç vermesi adına ölçüm yapılan bileğin doğru ısı ve gerekli kurulukta olması gerekiyor. Zira ıslak ve soğuk bir bilek yanlış bir oksijen seviyesi ölçümüne sebeptir.

Nord Watch Yüksek Pil Performansı

Son olarak saatin dikkat çeken en önemli özelliği ise düşük güç modunda 30 güne var kullanım süresi sunan pili. Normal kullanım modunda ise 10 günlük bir pil ömrü sunar. Saati 230 Mah kapasiteli Lithium Polymer pil besliyor. Ayrıca ürünün siyah ve koyu mavi olmak üzere 2 farklı renk seçeneği var. Nord Watch Hindistanda 60 USD fiyat etiketi ile satışa çıktı.

Ülkemizde ise döviz kuru ve vergiler hesaplandığında 1300 ₺ ile 1500 ₺ arasında fiyat etiketinden satışa çıkması bekleniyor. Özellikle alanın lideri Apple’ın 40 mm’lik Apple Watch SE’nin fiyatını bile 5999₺ fiyat etiketinden başlıyor. Aynı zamanda One Plus Nord Watch düşük fiyat etiketiyle ciddi bir başlangıç alternatifi olacak gibi gözüküyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA