Modem Şifremi Unuttum

Eğer modem şifremi unuttum şimdi ne yapacağım diyorsanız okumaya devam edin. Burada önemli olan modemin hangi şifresini unuttuğunuzla ilgilidir. Modem wifi şifresi mi? Modem arayüz giriş şifresi mi? konu ney ise ona göre işlem yapmanız gerekmektedir.

Modem Arayüz Şifremi Unuttum

Modem arayüz şifresini unuttuysanız yapmanız modeme reset atmak yöntemlerinden biri modemin arkasındaki reset tuşu yardımı ile modemi dışardan resetleyebilirsiniz.

Modem reset tuşu genelde yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi modemin arkasında ya da altında yer alıyor, ve genelde dışarda olmayan bir tuştur, içe geçik bir tuş olmasının sebebi ise dışardan herhangi bir müdehale ile modem resetlenmesin diyedir.

Modem Şifremi Unuttum

Resetleme işlemi için bir kalem, iğne ya da ucu ince olan bir cisim ile modemin arkasındaki reset tuşuna ortalama 5 saniye kadar basılı tuttuğumuzdamodem resetlendiğini ışıkların hepsinin yanıp sönmesinden anlayabiliriz. Eğer resetleme konusunda sorun yaşıyorsanız CallFix çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Modem Wifi Şifresini Unuttum

Genelde modem ilk kurulduğunda modem şifresi neyse o şekilde tüm cihazlarımızla (Cep telefonuLaptopSmart TV ve diğer kablosuz bağlantı özelliği olan cihazlar) bağlantı sağladıktan sonra şifrenin ne olduğunu unutabiliriz veya komşunuza kablosuz ağ şifrenizi verdikten sonra kota dolmaya başladıysa artık modem wifi şifre değiştirme işlemini yapmanız gerek demektir. Bu işlem için Wifi Şifre Değiştirme adlı makalemize bir göz atabilirsiniz.

CallFix Teknoloji Destek ve Danışmanlık Hattı


Kablosuz Ağ Ayarlama & Modem Arıza Giderme Hizmeti

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA