Modem Resetleme

Modem resetleme gerekecek durumlar; modem arayüz şifresini unuttuğunuzda modemi fabrika ayarlarına alıp ayarlarını sıfırlamayı sağlayıp arayüzüne giriş yapıp modem internet ayarlarını wifi ayarlarını wifi şifre değiştirme gibi işlemleri yapmanızı sağlar.

Modem Nasıl Resetlenir

Modeme Reset Atma

Modeme reset atmak yöntemlerinden biri modemin arkasındaki reset tuşu yardımı ile modemi dışardan resetleyebilirsiniz.

11858 teknik destek

Modem reset tuşu genelde yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi modemin arkasında ya da altında yer alıyor, ve genelde dışarda olmayan bir tuştur, içe geçik bir tuş olmasının sebebi ise dışardan herhangi bir müdehale ile modem resetlenmesin diyedir.

Modem Reset Tuşları

Örnek Modem Reset Tuşları

Resetleme işlemi için bir kalem, iğne ya da ucu ince olan bir cisim ile modemin arkasındaki reset tuşuna ortalama 5 saniye kadar basılı tuttuğumuzda modem resetlendiğini ışıkların hepsinin yanıp sönmesinden anlayabiliriz. Eğer resetleme konusunda sorun yaşıyorsanız CallFix çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

11858 teknik destek

CallFix Teknoloji Destek ve Danışmanlık Hattı


Modem Nasıl Sıfırlanır

Bir diğer yöntem ise modem arayüzünden resetleme işlemidir. Modem arayüzünden modemi resetlemek için modemin arayüzüne giriş yapıyor olmamız gerektiğini unutmayalım, genelde üstteki yol ile modeme modem şifresini bilmediğimiz için giriş yapılmadığında kullanılan bir yoldur, bu yöntem ise modemde yaptığınız değişiklikleri fabrika ayarlarına almak istediğinizde kullanılıyor.

11858 teknik destek

Genelde modem arayüzü ekranlarında Yönetim, Bakım gibi menüler vardır bu menülerin altında modemi fabrika ayarlarına al veya varsayılan ayarlara geri yükle diye bir seçenek göreceksiniz bu seçenekleri uygulayarak modeminizi sıfırlayabilirsiniz. İşlemler hakkında destek almak için CallFix çağrı merkezi destek hattımızı arayabilirsiniz.

CallFix Teknoloji Destek ve Danışmanlık Hattı


Kablosuz Ağ Ayarlama & Modem Arıza Giderme Hizmeti

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA