Blog

Kendi Sesinizi TikTok’a Nasıl Yüklersiniz?

TikTok, dünya çapında en popüler uygulama haline geldi. İnsanlar TikTok, uygulaması üzerinden farklı kullanıcıların yayınladığı videoları izlemekte ve kendi video yayınlarını yapmaktadır. Ancak TikTok son zamanlarda telif hakkı nedeni ile kendi sesinizi veya müziğinizi hazırladığınız videolara yükleme işlevini durdurdu.

Devam Edin: Tiktok Kamera Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

TikTok’a Nasıl Ses Yüklenir?

TikTok’a kendi sesinizi veya müziğinizi eklemek istiyorsanız iki yol üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Bu yollar:

 • TikTok içinde sağlanan müziği seçin.
 • Videoya kendi sesinizi eklemek ve TikTok’ta paylaşmak için üçüncü taraf uygulamasını kullanın.

Kendi Sesinizi Uygulama İçinde TikTok Videolarına Nasıl Yüklersiniz?

TikTok’ta nasıl ses oluşturulacağını ve kendi sesinizi kullanmak için birkaç adım üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Bu adımlar:

 • Öncelikle TikTok’ta yeni bir video oluşturmak: Bu adım için yapılması gereken “+” simgesine tıklamak veya mevcutta var olan bir videoyu yüklemek. Bu işlemin devamında, “İleri”ye basın.
 • Ardından, kendi sesinizi kaydetmek için: “Seslendirme” düğmesine dokunun.
  Kendi Sesinizi Tiktok'a 1
 • Mikrofonunuza konuşurken “Kaydet” düğmesine uzun basın. Yalnızca seslendirmemizi korumak istiyorsanız, “Orijinal sesi koru” seçeneğinin işaretini kaldırmayı unutmayın.
 • Sağ üst köşedeki “Kaydet” dokunun. Hazırladığınız video ve seslendirmeyi ön izlemek için düzenleme sayfasına geri döneceksiniz.
  Kendi Sesinizi Tiktok'a 2
 • Hazırladığınız videoyu paylaşmak istiyorsanız, TikTok videonuza ses ekledikten sonra “İleri” > “Gönder” seçeneğini tıklayınız.

Devam edin: TikTok Biyografisine Link Ekleme

EaseUS Video Editor ile TikTok’ta Kendi Sesinizi Nasıl Eklersiniz (Windows PC için)

EaseUS video editör, Windows PC için hepsi bir arada bir video düzenleyicidir. Yeni başlayanlar için tasarlandığından kullanımı oldukça basit bir uygulamadır. Uygulama ara yüzü oldukça kolaydır. Kısa sürede video tasarımı açısından kolaylık sunmaktadır. Ayrıca bu program, videolarımıza geçişler, kaplamalar, öğeler, müzik ve filtreler eklemek gibi tüm düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek çok sayıda video düzenleme aracı sağlar. Bu uygulamayı kullanarak videoya metin ekler ve kendi sesinizi ve müziğinizi kullanıp videolar oluşturursunuz. Cep telefonu kullanıp video düzenlemek kolaylık sağlar ancak çoğu cep telefonu uygulaması gelişmiş düzenleme araçlarından yoksundur. EaseUS Video Editor size ihtiyacınız olan çeşitli araçları sunabilir kolay kullanımı sayesinde kısa sürede güzel videolar hazırlamanıza imkan sunar.

EaseUS Video Editor ile TikTok’a Ses Nasıl Yüklenir?

Belirtilen uygulamayı kullanarak kendi sesinizi TikToka eklemek için birkaç adım üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

 • EaseUs Video Editörü başlatın ve ideal bir en boy oranı seçin.
 • Videonuzu ve sesinizi video düzenleyiciye aktarmak için sürükleyip bırakın. Videoya sağ tıklayın ve zaman çizelgesine eklemek için “Projeye Ekle”yi seçin.
 • Sesi zaman çizelgesine eklemek için sürükleyin ve videonuzla senkronize edin. Kendi sesinizi video içerisinde kullanmak istiyorsanız,”Dublaj” butonuna tıklayın ve kendi sesinizi kaydedin.
 • Videoyu sesli olarak kaydetmek istediğinizde “Dışa Aktar” düğmesine tıklayın. Dosya adı,kaydetme yolu,video formatı ve video kalitesi dahil ayarlamaları yapın. Son olarak dışarı aktar düğmesine tıklayın.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA