iPhone’unuz İçin En İyi Ücretsiz VPN ler

iPhone’unuz için en iyi ücretsiz VPN leri bulmak kolay bir iş değildir. Sanal Özel Ağlar, sorumlu şirket tarafından ağır yatırım gerektirir; bu nedenle, insanlara bu hizmeti ücretsiz olarak sunmak her zaman kolay değildir. Yine de ücretsiz VPN hizmetleri var. Peki Apple ürünün de bu nasıl mümkün olur?

iPhone’unuz için bazı ücretsiz VPN ler başka şekillerde gelir elde etmeyi başarır. En bariz çözüm reklamdır. Bazıları verilerinizi üçüncü taraflara da satabilir, bu daha endişe vericidir ve kısmen bir VPN’in amacını aşar. Ayrıca ücretsiz VPN hizmetlerinin  hemen hemen hepsinin veri izni varve bazıları kendi sunucu konumlarınızı kullanmanıza izin vermemektedir.

VPN Nedir ve Buna İhtiyaç Var Mı?

VPN, Sanal Özel Ağ anlamına gelir. Bu teknoloji, internet verilerinizi sağlayıcının sunucuları üzerinden yönlendirir ve daha sonra eriştiğiniz her şeye gider. Bunu sizinle internet arasında bir aracı olarak düşünün.

 

Bu sebeple, bir VPN yalnızca VPN’nin bilgilerini görerek konumunuzu ve kimliğinizi örter. Herhangi bir web sitesi veya hizmete, bilgilerine VPN sunucuları tarafından giriliyormuş gibi görünür. Etkili bir şekilde, ABD merkezli bir VPN, sanki ABD de bulunuyormuşsunuz gibi web’de gezinmenize izin verir. Bir çok kişi video hizmetleri veya uygulamaları coğrafi olarak kısıtlanmış web sitelerini atlamak için VPN uygulamlarını kullanır .

Elbette anonimlik, Sanal Özel Ağ kullanmanın bir başka avantajıdır. VPN sağlayıcınızın günlüğe kaydetmeme politikası olduğundan, İSS’niz dahil hiçbir şirket tarama geçmişinizi göremez . Bunun nedeni, VPN’lerin verilerinizi şifrelemesidir.

iPhone’unuz için en iyi ücretsiz VPN ler

Dikkate alınması gereken tüm bu faktörlerle birlikte, çoğunuzun iPhone’unuz için doğru ücretsiz VPN’i bulmak için biraz yardıma ihtiyacı olacağını biliyoruz. İşte favorilerimizin bir listesi. Yardıma ihtiyacınız varsa , iOS’ta VPN kurulumuyla ilgili bir kılavuzumuz var .

  • HotspotShield
  • ProtonVPN
  • TunnelBear

okumaya devam edin: Apple Watch Metin Almama Sorunu Çözümü

HotspotShield

Hotspot Shield, kullanım kolaylığı ve çok çeşitli sunucularla (ücretsiz plan için 160’ın üzerinde) bilinen bir başka çok popüler hizmettir. Hotspot shield ayrıca hızlı sunucularını ve kayıt tutmama politikasını öne çıkarmaya bayılıyor. Hala sıradan tüketicilere odaklanırken, TunnelBear’dan biraz daha gelişmiş.

Hotspot Shield ile ilgili harika olan şey, sınırsız ücretsiz veri sunduğunu iddia etmesidir. Yine de reklam destekli; günlük limitleri (500MB) aşmaya devam etmek için reklamları izlemeniz gerekir. Uygulamanın anlaşılması son derece basit ve çok sezgiseldir, bu nedenle herhangi bir kullanıcı kısa sürede ona aşina olabilir.

ProtonVPN

En güzelini sona mı bıraktık? Yapmış olabiliriz. ProtonVPN başka bir şeydir ve kesinlikle iPhone’unuz için en iyi ücretsiz VPN’lerden biridir. ProtonVPN sınırsız bant genişliği sunar; Zahmet yok, sınır yok ve kullanmaya devam etmek için reklam izlemek yok. Ayrıca ABD, Hollanda ve Japonya’da 100’den fazla sunucuya erişim elde edeceksiniz.

Bununla birlikte, böyle harika bir ücretsiz hizmet için bazı fedakarlıklar yapılmalıdır. Bir ProtonVPN hesabı için kaydolmanız gerekir. Hizmet ayrıca, ödeme yapmadığınız sürece sizi “orta hızlarla” sınırlayacaktır. Ne olursa olsun, şirket faaliyetlerinizin herhangi bir kaydını tutmamayı taahhüt eder.

TunnelBear

TunnelBear, iPhone’lar için çok uzun süredir devam eden modern VPN opsiyonlarından biri. Uzun zamandır çok az sayıda ücretsiz VPN uygulamasından biri ve ücretsiz olarak kullanılmaya devam ediyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA