Blog

Faydalı Sosyal Medya Uygulamaları

Bu makalemizde sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz sosyal medya uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz.

Sosyal medya uygulamaları, günümüz teknolojileri içerisinde eğlence ve haberleşme kategorilerine yönelik bir yapıda yer almaktadır. Ancak sosyal temalı bazı ihtiyaçların karşılanması ve bazı dijital işlemlerin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi adına da çeşitli sosyal medya uygulamaları mevcut olmaktadır. Bu uygulamalar;

  • Zoom
  •  Skype
  • Pinteres
  • Foursquare
  • WordPress
  • BlaBlaCar

Zoom

sosyal medya uygulamaları

Zoom uygulaması; görüntülü bir şekilde konuşma özelliğini taşıyan ve son yıllarda kullanımı büyük ölçüde artan bir sosyal medya uygulamasıdır. Özellikle pandemi koşullarında aksayan eğitim süreçleri, Zoom uygulaması ile online olarak devam etme imkanı bulmuştur. Öğretmenlerin ve öğrencilerin buluşma noktası haline geldi Zoom uygulaması. Dolayısıyla çok sayıda insanın bir araya geldiği toplantılar ve etkinlikler düzenlenebilmektedir.

Skype

Zoom gibi görüntülü bir görüşme uygulaması olan Skype, aynı zamanda mesajlaşma özelliğini de içermektedir. Güncel teknolojik gelişmeler içerisinde, daha resmi nitelikli görüşmelerin yapıldığı bir uygulama türüdür. Tüzel kişilikler de yapacağı bazı görüşmeler, Skype üzerinden de gerçekleştirmektedir.

Pinterest

Birçok kategoride yer alan görüntülerin paylaşılmasını içeren bir uygulama olan Pinterest, pano sistemi ile çalışmaktadır. Kullanıcıların beğendikleri resimleri uygulama içerisine yüklemeleri, diğer kullanıcıların bu fotoğrafları görmesini sağlamaktadır. Ayrıca satış yapma gibi unsurlar içerisinde bulunmak isteyen kişilere avantajlar yaratmaktadır. Bir fotoğraf uygulaması olarak da nitelendirilen Pinterest, web sitesi ve blogların tanıtılması ve ürün çeşitliliğin belirtilmesini sağlamaktadır.

Foursquare

Konum özelliklerine sahip bir sosyal medya uygulaması olan Foursquare, check in özelliği ile konum bilgisini paylaşmaktadır. Kullanıcılar, bulundukları mekanların konumlarını Foursquare ile paylaşarak diğer kullanıcılar için fikir oluştururlar. Konum bilgileri paylaştıkça da rozet sistemi içerisinde yer alırlar. Bir yer bildirim özelliği olarak yer alan Foursquare, sosyalleşmeyi arttıran bir uygulamadır.

WordPress

WordPress uygulaması, yazı yazma odaklı bir sosyal medya uygulamasıdır. Blog yazıları ve diğer makale metinlerinin düzenlenmesini sağlayan çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Aynı zamanda haber, e-ticaret, sosyalleşme ve kurumsal sitelerin oluşturulması gibi unsurları da içerisinde barındıran WordPress, pratik bir kullanım rahatlığı sunarak kullanıcıların yazım işlerini halletmelerini de sağlamaktadır.

Devam Edin:Snapchat’te Bir Video Ters Çevirme

BlaBlaCar

Bir yolculuk uygulaması olan BlaBlacar, bir yerden başka bir yere seyahat etmek isteyen kişilerin araçlarındaki yer durumuna göre bir ilan açması ve bu ilana göre belirli bir ücret karşılığında yolcu aldığı bir uygulamadır. Diğer ulaşım türlerine göre daha uygun ücretleri içeren BlaBlaCar, daha hızlı bir yolculuk imkanı da sunmaktadır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA