Snapchat’te Bir Video Ters Çevirme

Snapchat’te bir video ters çevirme işlemi hem fotoğraf hem de videolarınızı tersten oynama da dahil olmak üzere çeşitli efektler uygulama işlemlerini anlatacağız. Videolarınızı arkadaşlarınıza veya hikayelerinize göndermeden önce tersine çevirmeyi öğreneceğiz.

Devam edin: Snapchat’in Kameraya Erişimine İzin Verme

Video Snap Tersine Çevirme

Snapchat’te bir video ters çevirme işlemi o videoya bir filtre uygulamak kadar kolaydır. Bu işlemleri Snapchat mobil uygulamasının hem iOS hem de Android sürümlerinde aynı adımları kullanarak yaparsınız.
Snapchat'te Bir Video Ters Çevirme

  • Kayıt düğmesine dokunup basılı tutarak uygulamada yeni bir video kaydedin. Ters filtrenin kullanılabilmesi için videonuzun 10 saniyeden kısa olması gerekmektedir. Normal süre olarak 60 saniyedeir ama bu efekt için 10 saniyedir. Ters filtre efektini yalnızca Snapchat’te kaydettiğiniz videolara uygulayabilirsiniz. Cihazınızdan Snapchat’e yüklediğiniz videolardaki anlık görüntüleri tersine çeviremezsiniz.
  • Videonuzun üzerinde üç ters ok (<<<) görene kadar filtreler arasında gezinmek için video anlık ön izlemenizde sola kaydırın. Videonuzu ön izleme olarak otomatik olarak tersten oynatan ters video filtresi için geçerlidir. Videodaki herhangi bir ses de tersten oynatılacaktır. Filtreler arasında sağa kaydırarak ters filtreyi bulabilirsiniz.
  • İsterseniz, videonuza daha fazla efekt eklersiniz. Arkadaşlarınıza göndermek ve/veya hikayelerinizde yayınlamak için Gönder’e dokunmanız yeterlidir.

Videolarınıza Ters Filtre Uygulama

Videolarınızı tersine çevirmek, bir dizi olayı geriye doğru yaparak sergilemeyi eğlenceli yapar. Bu özellik videolarınıza aksiyon katmaya yarar.

Snapchat'te Bir Video Ters Çevirme 2

Örneğin, su dolu bir cam kadehe atılan bir taşın yarattığı tahribatı geri sardırarak hem sağlam halini hem kırılma halini hem de kırılmış halini görme şansınız olur. Önceden bu işlemler yüksek hızlı kameralarda yavaşlatılarak yapılmaktaydı ama tersine efekti verilerek bu şekilde daha basit ve eğlenceli hale gelmiştir.

Devam edin: Snapchat’te Filtreleri ve Lensleri Kullanma

Özetle:

  1. İlk olarak, Snapchat uygulamasında yeni bir video kaydı yapın. 10 saniyenin altında tuttuğunuzdan emin olun.
  2. Ardından, üzerine uygulanmış üç ters ok (<<<) görene kadar video anlık ön izlemenizde yaklaşık 8 kez sola kaydırın.
  3. Ters video filtresini yalnızca uygulama aracılığıyla kaydedilen ve cihazınızdan yüklenmeyen enstantane videolara uygulayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA