YouTube Siyah Ekranı Nasıl Onarılır?

Bu yazımızda Youtube siyah ekran çıktığında ne tür işlemler yapılacağı konusunda bazı çözüm adımlarını paylaşacağız.

YouTube’da Siyah Ekranı Neden Olur?

Siyah ekran sebebi başlıca video yüklenmemesidir. Sorun aslında videoyu engelleyen bir şeyin engellemesidir. Youtube siyah ekran çözümü için bazı şeyleri kontrol etmek gerekmektedir.

Internet hızınızda ya da alt yapısal kaynaklı sorunlardan dolayı videonuz yüklenmemiştir. Sizin kolayca müdahale edeceğiniz router (yönlendirici veya modem) ayarlarını kontrol edin. Modem üzerindeki ışıklar internetin olup olmadığını size söyler. DSL, WAN bu ışıkların sabit yandığını teyit edin yanmıyorsa servis sağlayıcınıza arıza kaydı açın.

Eğer bir web tarayıcı kullanıyorsanız güncelliğinden emin olun. Güncelleme genelde Ayarlar ya da hakkında kısmında yer alır.
Youtube siyah ekran

Tarayıcınızdaki reklam engelleyicisi de videonun eklenmesini kısıtlar. Bu ihtimali göz ardı etmemek gerekmektedir. Tarayıcınızda bu eklentiye sadece Youtube üzerinde iken izin verin.

Eğer bir bilgisayar kullanıyorsanız ağ ayarlarınızı yeniden başlatarak da sorunu çözebilirsiniz.

Olduğunuz olduğunuz bölgede bu video yasaklanmıştır.  Bunun için vpn araçları kullanarak videoyu seyredebilirsiniz.

Kısaca YouTube’da siyah ekranların en yaygın aşağıda belirttiğimiz gibidir.

  • Reklam engelleme eklentileri: Video sağlayıcılar premium kullanımlar dışında gelirlerini reklamlardan sağlar. Bunun için reklam engelleyiciler bir gelir düşürücü unsuru olduğundan algoritma değiştirerek bu eklentide reklam engellemek yerine video engelleyebilir.
  • Tarayıcı sorunları : Tarayıcı daha önceden de belirttiğimiz gibi güncel olmayan bir sürüm ya da bozuk verilerden kaynaklanır. Güncelleme, sıfırlama ya da yeniden başlatarak çözebilirsiniz.
  • Cihaz sorunları: Bilgisayar ya da mobil cihazlarınızda ağ ayarlarındaki olası sorunlardan da kaynaklanır. Bunların çözümü ağı sıfırlama ya da yeniden başlatma sorununuzun çözümü olacaktır.
  • Ağ Sorunları: İnternet alt yapı sorunları ya da yerel ağ sorunlarından da olabilir. Yerel ağ sorunlarınız için siz bir takım işlemler yapabilirsiniz. Ama sorun giderilmez ise kesinlikle servis sağlayıcı ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bu anlattıklarımız en basit düzeydeki kontroller ve çözüm yollarıdır. Bunun dışında kullanılan işletim sisteminde olan sorunlar oynatıcıları da etkileyeceğinden işletim sisteminizin sürümünün güncel olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.

YouTube Premium ve YouTube Music Premium: Fark Nedir? yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazla içerik için bizi takip etmeyi unutmayın.youtube siyah ekran

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA