WhatsApp’tan Resimler Kaydetme

Bu yazımızda WhatsApp’tan resimler kaydetme ve düzenleme işlemlerini konu edineceğimiz.  Hem mobil hem de masaüstü Whatsapp üzerinden adım adım anlatacağız. Mobil kısımda aslında resimler ve videolar galerinize kaydolur. Fakat fotoğraf ve videoları bulma bazen zor olur.

Whatsapp web yada masaüstü uygulamalarında otomatik kayıt bulunmamaktadır. Fakat bunu yapacak bazı masaüstü uygulamaları vardır.

WhatsApp Medya Kaydetme Hataları Sebepleri

WhatsApp resimlerinin ve videolarının indirilmemesi uygulama ayarlarının yanlış  seçilmesidir. Ayrıca Wi-Fi veya hücresel bağlantı kaybından ve hasarlı bir hafıza karttan kaynaklanır. Sadece yanlış konuma veya klasöre bakmak da WhatsApp medya dosyalarının kaybolmasının sebepleri arasındadır.

Android ve iOS’ta WhatsApp’tan Resimleri Kaydetme

Aşağıda açıklayacağımız adımlarla Android veya Ios işletim sistemli cihazlarda WhatsApp’tan resimler kaydetme adımlarını ve sorunların çözümleriyle artık sorun yaşamayacaksınız.

  • İndirilen fotoğraf veya videoları nereden kontrol ediyorsunuz?  WhatsApp’tan indirilen fotoğraflar ve vidolar indirilen ya da farklı klasörlere inmez. Daha önceden belirlenmiş, Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde Dahili Depolama klasöründe ve iPhone ve diğer iOS cihazlarda Fotoğraflar uygulamasında Albümlerim kategorisi altında bulunan WhatsApp adlı bir klasörde yer alırlar.

    iOS’ta, WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Film Rulosuna Kaydet seçeneğine giderek bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

    Android’de Ayarlar > Depolama ve veri > Medya otomatik indir’e tıklayın.

    Bu işlemleri yaparken inecek olan medyaları mobil ve wi-fi ayarlarından inecek medya ayarlarını da yapmanız gerekmektedir.

  • WhatsApp indirme tercihlerinizi kontrol ediniz. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi Android ve iOS WhatsApp uygulamalarında medya dosyalarının otomatik olarak indirileceğini ve  indirmeyi hangi internet bağlantısı üzerinden indireceğinizi belirlemeye imkan verir. Örneğin, hücresel ve Wi-Fi üzerinden fotoğraf yüklemelerine izin vermeyi seçebilirsiniz. Ama mobil kullanımlarda video boyutları fazla olduğundan yalnızca Wi-Fi ile indirmeyi ayarlayabilirsiniz. iOS’ta bunu şu şekilde yaparsınız. Ayarlar > Depolama ve Veri.  Android’de bunu şu şekilde yaparsınız. Ayarlar > Depolama ve veri > Medya otomatik indirme.
  • Android işletim sistemi cihazlarda medya görünürlüğünü etkinleştirmeniz gerekmektedir. WhatsApp görüşmelerinizdeki resimlerin Android tabletinizdeki veya akıllı telefonunuzdaki dosya gezginindeki Galeri’ye kopyalandığından emin olmak için burayı kontrol edin. Ayarlar > Sohbetler.

Bu ve daha fazla içerik bulabileceğiniz websitemiz olan Tekno destek sitemizi ziyaret ederek tüm konulardan haberdar oalbilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA