Blog

TP-Link VN020-F3 Modem Kurulumu(D-Smart)

Bu makalemizde d-smart tarafından abonelerine vermiş olduğu Tp-link vn020-f3 modem kurulumu nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

 

TP-Link VN020-F3 Modem Kurulum aşaması

Öncelikle modeminizin kablo bağlantılarını doğru yaptığınızdan emin olunuz.

Bağlantı yapıldıktan sonra öncelikli olarak cihaz üzerindeki LED ışıklarını kontrol ediniz. Power (Güç) DSL (ADSL/VDSL), WLAN (Kablosuz) Lan (Ethernet) port bağlantılarının yanıp yanmadığını kontrol edin. Modem arayüz ayarlarına erişmek için bilgisayarınızda yüklü olan bir web tarayıcısı açınız. Yada wifi ile bağlı olan telefon veya tabletiniz ile bir web tarayıcısı açınız.

TP-Link VN020-F3 Modem Kurulumu

Web tarayıcı adres satırına 192.168.1.1 yazın ve Enter tuşuna basın.

Karşınıza gelen kullanıcı adı bölümüne admin şifre bölümüne dsmart yazın ve ardından Oturum Aç butonuna tıklayın.

Karşınıza gelen ekranda isterseniz varsatılan şifreyi değişme imkanı var. Yada ATLA butonuna basarak modeminizin web arayüzüne giriş yapın.

Karşınızda modem arayüz durum sayfası açılacaktır.

Menünün üst kısmında bulunan Hızlı Kurulum menüsüne tıklayın.

Bölge ve zaman diliminde yer alan bilgileri sabit bırakarak İleri butonuna tıklayın.

Ardından açılan sayfada ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) tarafında tanımlanan bilgiler yer alacaktır. Listeyi açmak için aşağı yön simgesine tıklayarak servis sağlayıcı ve tanımlanan VDSL/ADSL bağlantı tipini seçin.Bu bölümde ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) tarafından tanımlanan kullanıcı adı ve şifrenizi istenilen bölümlere yazınız. Ardından İleri butonuna tıklayın.

Bu bölümde modeminizin Kablosuz – Wifi ayarlarını yapılandırmanız gerekmektedir. Ardından Fabrika ayarlarında Kablosuz ağ adı ve Şifre otomatik olarak oluşturulmuş bir şekilde karşınıza gelecektir. İsterseniz Kablosuz ağ adınızı ve güvenlik şifrenizi ilgili bölümlerden değiştirebilirsiniz. İşlemlerin ardından İleri butonuna tıklayınız. Not: Kablosuz Parola bölümünü boş bırakmayınız. Boş bıraktığınız takdirde internet erişiminiz kablolu kablosuz kısıtlanacak. Bu ilk kurulum için geçerlidir.

Bu bölümde Hızlı Kurulum ayarlarınız otomatik yapılandırılacak ve ayarlarınızın doğru şekilde yapıldığına dair internet bağlantısı test edilecektir. Bu işlemler sırasında sizleri birkaç dakika bekletecek. Hızlı Kurulum ayarlarınız tamamlanacaktır. Yapılan ayarların kısa özeti karşınıza gelecektir. Ayarlarınızın doğruluğundan eminseniz Bitir butonuna tıklayın.

Devam Edin:Tp-link Td w9970 Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar

Hızlı Kurulum işlemleri tamamlanmıştır. İnternete bağlanmayı deneyebilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA