Blog

Tp-link g220 Modem Kurulumu

Bu makalemizde Tp-link g220 modem kurulumu nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz.

Tp-link markasına ait g220-g3u model numaralı modem için aşağıdaki adımları takip edelim. Başlamadan önce modeme bağlı olan bir cihaz ile yapmanı gerektiğini unutmayın. Modem bağlı olan bir cep telefonu, tablet yada bilgisayardan bir internet sayfası açalım.

Açmış olduğunuz sayfanın(tarayıcının) adres satırına dokunarak oraya 192.168.1.1 yazalım. Ardından giriş yapalım.

Tp-link g220 Modem Kurulumu

Karşına gelen bilgilere;

Kullanıcı adı: admin

Şifre: turktelekom

yazarak giriş yapalım. Şifre değişikliği uyarısı gelecektir. Dilerseniz yeni bir arayüzü şifresi de oluşturabilirsiniz.

Tp-link g220 Modem kurulumu

Ardından gelen ekranın sol menüsünde seçenekleri göreceksiniz. Bu seçenekler arasında Kolay Menü seçeneğine dokunun.

Ardından açılan menünün en altında bulnan Kolay Kurulum seçeneğine dokunun.

Devam Edin:Tp-link g220 Modem Wifi Şifre Değişikliği

Ardından gelen ekranda yer alan ”Bu kılavuz size internet bağlantınızın temel ayarlarını yapılandırmanız için yardımcı olacaktır. Lütfen devam etmek için İleri butonuna tıklayınız. Gelişmiş ayarlar yapmak için sol bölümde bulunan ilgili menüleri kullanabilirsiniz.” İleri seçeneğine dokunalım.

Gelen ekran içerisinde şnternet servis sağlayıcınız tarafından size verilen ADSL Kullanıcı Adı ve şifrenizi ekrandaki belirtilen alanlara yazınız. Bu alana yazacağınız bilgilerde hata olması durumunda internete erişim yapamazsınız.

Ardından gelen ekranda kablosuz ağınız için bilgileri yazacaksınız.

Gelen ekranda önce 2.4 Ghz ağı için kablosuz ağ adı ve şifre belirlemeniz gerekmektedir. Ardından 5Ghz ağı için kablosuz ağ adı ve şifreyi belirleyin. Ardından İleri seçeğine dokunun.

Hızlı Kurulum tamamlandı. Lütfen girmiş olduğunuz ayarları doğrulayınız. GERİ düğmesine basark ayarlarınızı değiştirmek için geri dönebilir veya ayarlarınızı kaydetmek için KAYDET düğmesine basabilirsiniz.

Yaptığınız işlemlerin özetini göreceksiniz. Bilgilerde hata var ise geri yaprak düzenleme yapın. Yok ise Kaydet butonuna dokunduktan sonra modem yeniden başlayacaktır. Yaklaşık 3 dk sürecek bu işlem. Modem ışıkları geldikten sonra internet bağlantınızı test edin. Yazdığını ADSL kullanıcı adı ve şifresinde bir hata yok ise sorununuz giderilmiş olacaktır.

Tp-link g220 Modem Kurulumu için hazırladığımız makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA