TikTok’ta Canlı Yayına Geçme

Bu yazımızda Tiktok canlı yayın nasıl yapılacağına dair bilgiler paylaşacağız. Yapılan işlemler Ios ve Android işletim sistemlerinin her ikisinde de geçerli olacaktır.

Tiktok’ta Canlı Yayına Geçme İşlemleri

Telefonunuz ve İşletim sisteminiz kısacası istenilen minimum gereksinime sahipseniz yayına geçmek oldukça kolaydır. Bu işlemleri sırasıyla anlatacağız.

  1. Uygulamayı açın. Ekranın alt kısmındaki + (artı) butonuna dokunun.
  2. Açılacak olan ekranda kayıt bıtonun yanındaki Canlı seçeneğine dokunun
  3. Yapacağınız yayın için bir Başlık yazın. Başlık seçerken asla takip et, bağış gibi başlıklar seçmeyin. Tespiti halinde yayınınız Tiktok tarafından kapatılacaktır. Her şey hazır olduğunda Canlı Yayına Geç butonuna dokunun.
  4. Her şey bu kadardı artık yayındasınız.

Tiktok canlı yayın

Tiktok Yayınınızı Neden Sınırlar?

Tiktok canlı yayın yapma oldukça basit olsa da, yayın yapma için bazı kuralları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bunlardan bir kaçı ve en önemlisi şunlardır.

  • Yayın yapmanız için en önemli kriterlerden biri yaşınız. Tiktok yaş kriteri 16 ve üzeri olarak izin verir.
  • Canlı yayın yapabilmeniz sadece yaşa bağlı değildir. Tiktok kendinizi yeteri kadar kanıtlamış ve belli sayıya ulaşmış kullanıcılara bu hakkı tanır. Bu her ülkede değişik olsa da genel anlamda 1000 takipçi istemektedir. Fakat bu sayı daha önceden de belirttiğim gibi ülke-ülke farklılar içerir.

Bu iki kriteri tamamladıysanız yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat yayın içeriği topluluk kurallarına uygun olmalıdır. Bu kurallar her platformda neredeyse hemen hemen aynıdır. Bu kurallar Tiktok resmi web sitesinde yer almaktadır.

Tiktok Canlı Yayın Etkinliği Nedir?

Canlı yayına hak kazananlar için başlangıç seviyesi aracı da denebilir. Yayında gelişi güzel içerik oluşturabileceğiniz bir araç olmasındır. Bu araç ile yayınınızın tanıtımını yayınınıza katılanlar ile etkileşiminizi sağlar.

Tiktok Düet Nedir?

Canlı yayın yaparken sizin gibi Tiktok kullanıcısı olan bir yada bir kaç kişiyle birlikte canlı yayın yapabilirsiniz.

Canlı Yayın Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kişisel bilgilerinizi koruyun. Canlı yayın yaparken şahsınıza ait isim soy/isim, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, şahsınıza münhasır özellikleri vermekten kaçının.
  • Konum servislerini kapatın. Bu özelliği kapatmanız yayını izleyenlerin sizin yerinizi tespit etmesini engeller.

Tiktokta canlı yayın dışında video hazırlamak için Tiktok Video Şablonu Nedir? makalemizi inceleyebilirsiniz. Daha fazla Tiktok makale için burayı tıklayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA