Tiktok İnternet Bağlantısı Yok Sorunu

Tiktok kullanıcılarının platformda karşılaştıkları İnternet Bağlantısı Yok sorununu bu yazımızda çözmeye çalışacağız.

Tiktok kullanıcılarının app’te İnternet Bağlantısı Yok hatasıyla karşılaşarak erişimi kısıtlanıyor. Sizde böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu. çözmeyi deneyebilirsiniz.

Tiktok İnternet Bağlantısı Yok Sorunu Nedir?

Ortaya çıkan bu hata genelde internetinizde oluşan sorundan dolayı oluşur. Tabii ki tek sebep internetten dolayı değil tiktok uygulamasının güncel olmaması veya uygulamada oluşan hatalar bu gibi sorunlar ile karşılaşmamıza sebep olabilir. Bunun için sizlere birkaç çözüm önerisinden bahsederek sorunu çözmeye çalışacağız.

Tiktok Ağ Bağlantısı Bulunamadı Sorunu Nasıl Çözümü

Ortaya çıkan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebiliriz.

1-) İnternet Bağlantısı Kontrolü

Wi-Fi bağlantısı üzerinden işlem sağlıyorsanız modeminizi kapatıp açarak sorunu çözebiliriz. Bu uygulama IP adresini yenileyerek sorunu çözebiliriz. Şayet mobil veri üzerinden bağlantı sağlıyorsanız, mobil veriyi kapatıp açarak sorunun devam edip etmediğini gözlemleyiniz.

okumaya devam edin: TikTok Videolarınıza Müzik Ekleme

2-) Önbellek Temizliği

Aplikasyon içerisinde tutulan kayıt dosyalarının eksik veya sorunlu depolanması çeşitli hatalara sebebiyet verir. Bu adımda bize en çok yardımcı olacak yöntem ise önbelleği ve verileri temizlemektir.

Android cihazlarda;

  • Ayarlar’ı açın.
  • Uygulamalar sekmesine geçin.
  • Uygulamalar sekmesinden Tiktok uygulamasını açın.
  • Gelen ekranda Depolama yerine geçerek Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
  • Bu işlemin ardından Tiktok uygulamasını silin ve tekrar kurun.

IOS cihazlarda;

  • Ayarlar’ı açın.
  • Genel sekmesine basın.
  • iPhone Saklama Alanı menüsüne geçin.
  • Tiktok uygulamasını işaretleyin.
  • Bu alanda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonunu tuşlayın.

Bu işlemin ardından uygulamayı tekrar yükleyip, açmayı deneyiniz. Eğer sorun devam ediyorsa sonraki adıma geçelim.

3-) Depolama Alanını Kontrolü

Depolama alanının yetersiz olması çeşitli sorunları ortaya çıkaracaktır. Depolama alanınız azalmışsa arttırmayı deneyiniz. Bunun için bir gereksiz dosya öğütücüsü app’i yani CCleaner tarzı bir uygulamayı indirerek gereksiz dosyaları temizleyiniz. Depolama alanınız 1GB’tan fazlaysa bir diğer adımımıza geçiniz.

4-) Uygulama Güncelleme

Uygulama güncel değilse gereksiz dosyadan dolayı böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu işlem için App Store veya Google Play Store uygulamasına geçerek uygulamanın güncelliğini kontrol ediniz. Uygulama güncelse diğer adıma geçiniz.

5-) Uygulama Sürümü Yeterli Mi

Uygulamanın telefon sürümü kullandığınız cihaza uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer uygulamanın telefon sürümü cihazınıza uyumlu değil ise bu gibi sorunlar ortaya çıkar. Bunu için kontrol ederek sorunu gözlemleyiniz.

6-) Vpn Kullanımı

Eğer uygulamanın sunucuları ülkeniz için bakıma alındı ise bu gibi problem yaşanabilir. Durum kontrolü için vpn ile bağlantı kurarak uygulamaya giriş yapmayı deneyiniz. Şaet bu işlemin ardından uygulamaya giriş yapabilirseniz hatanın böyle bir sorun ile alakalı olduğunu anlayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA