Tiktok Çökme Sorunu ve Çözümü

Tiktok kullanıcılarının uygulamayı kullanırken sıklıkla karşılaştıkları Tiktok Çökme Sorunu problemini bu yazımızda çözüme ulaştırmayı deneyeceğiz.

Tiktok kullanıcılarının uygulamaya girdikten sonra çökme sorunuyla karşılaşmaları uygulamaya olan erişimi kısıtlıyor. Şayet siz de böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak sorunun çözümüne ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Tiktok Neden Çöker

Uygulamalarda genelde çökme nedeni aygıtın eksik veya uygulama dosyalarının sorunlu olmasıyla alakalıdır. Bu durum çeşitli hataları beraberinde getirerek çökme sorununa sebebiyet verir. Bunun çözümü adına sizlere birkaç adımdan bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmayı deneyeceğiz.

Tiktok Çökme Sorunu Çözümü

Ortaya çıkan bu hatayı çözmemiz için sizlere birkaç adımı anlatarak sorunun çözümüne ulaştırmaya deneyelim.

 

 

1-) Tiktok’ı Güncelleme

Tiktok aplikasyonu güncel değilse çeşitli hatalar alabiliriz. Bu işlem için Google Play Store veya App Store uygulamasını açarak Tiktok uygulaması güncellemeyi deneyelim. Uygulama güncel değilse güncelleyerek uygulamayı yeniden çalıştırın ve kontrol ediniz. Eğer uygulama zaten güncel veya güncelledikten sonra sorun devam ediyorsa diğer adımımıza geçiniz..

2-) Tiktok Önbelleğini Temizleme

Tiktok uygulaması içinde yer alan önbellekler hasarlı veya bozuk kaydoldu ise çeşitli sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunun için uygulamanın önbelleğini silerek sorunu çözmeyi deneyebiliriz. Fakat önbelleği temizlendiğinde, uygulama içerisinde ki bütün kayıtlı veriler de imha edilecektir..

okumaya devam edin: Tiktok Para Çekme Sorunları

 

Android Cihazlar;
  • Ayarlar’ı açın.
  • Uygulamalar sekmesine geçin.
  • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden Tiktok uygulamasını açın.
  • Gelen ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin’e basın.
  • Bu işlemin ardından Tiktok uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin.
Ios Cihazlar;
  • Ayarlar‘ı açın.
  • Genel sekmesini seçin.
  • iPhone Saklama Alanı menüsüne basın.
  • Tiktok uygulamasını tuşlayın.
  • Yukarıda yer alan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonunu seçin.

Bu işlemin ardından uygulamaya giriş yaparak kontrol ediniz. Eğer sorun devam ederse diğer adımımıza geçin.

3-) Cihaz Hafızasını Kontrolü

Şayet cihazınızın hafızası uygulamanın depolama kapasitesine yetmeyecek sevide ise, barındırılan gereksiz dosyaları temizlek gerekir. Cihazınızın hafızası azsa CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları otomatik olarak imha edebilirsiniz.

4-) Cihaz Güncellemesini Kontrolü

Cihazınız güncel değilse uygulamayı açarken çeşitli hatalar ortaya çıkar. Bu işlem için cihazınızın güncelliğini kontrol ediniz. Eğer cihazınız güncel değil ise güncelleme yaparak uygulamaya giriş yapmayı deneyiniz..

 

 

5-) İşlemci Isısı

Cihazınızın işlemcisi aşırı bir şekilde ısınıyorsa veya uygulamayı karşılayacak kapasitesde değilse böyle bir sorunla karşılaşmamız normal. İşlemciyi en çok ısıtan donanım bataryadır. Bataryayı kontrol ediniz ve sorunun neyden kaynaklandığına ulaşınız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA