Tenda D301 Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar

Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Tenda D301′ modem kurulum işlemlerini yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

 

 • ‘Tenda D301’ modem kurulumuna başlamadan önce modem ve bilgisayar arasına Ethernet kablosunu doğru bir şekilde bağlamamız lazım. Kablo bağlantılarının kontrolünü sağladıktan sonra kurulum işlemlemine başlayabiliriz.
 • Sonra Bir web sayfası açıp, adres çubuğuna ‘192.168.1.1’ yazdıktan sonra Enter‘a basıyoruz.

 

 • Daha sonra Karşımıza ‘Kullanıcı Adı’ (User Name) ve ‘Şifre’ (Password) isteyen bir pencere gelecek.

 

 • Sonra Bu pencerede ‘Kullanıcı Adı’ ve ‘Şifre’ kutucuklarına küçük harflerle ‘admin’ yazıp, ‘Login’ (Giriş Yap) butonuna tıklıyoruz.

Tenda D301

 • Daha sonra Giriş yaptıktan sonra karşımıza Tenda D301′ modem kurulumu ve ayarlarını yapabileceğimiz bir sayfa gelecektir. İşlem sırasına göre bu sayfada Tenda D301′ WAN kurulumu ve kablosuz ağ ayarlarını yapabiliriz:

Connecting Type: PPPoE

Country: Turkey

ISP: 8/35

VPI: 8

VCI: 35

 

 • Sonra ‘User Name’ ve ‘Password’ kutucuklarına, servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu ADSL Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinizi girelim.

 

 • Daha sonra ‘Wireless Enable’ kutucuğunu işaretleyerek kablosuz ağ özelliğini aktif hale getirelim.

 

 • Sonra ‘Wireless SSID’ yazan kısma SSID (kablosuz ağ adınızı)

 

 • Daha sonra ‘Wireless Key’ yazan kısma ise kablosuz ağ şifrenizi, en az 8, en fazla 64 karakterden oluşacak ve Türkçe karakter içermeyecek şekilde girelim.
 • Sonra yukarıda belirtilen bilgileri doğru bir şekilde girdikden sonra, sayfanın altında yer alan ‘OK’ butonuna tıklayarak yapmış olduğumuz değişiklikleri ve işlemleri kaydedelim.

Tenda D301 2

 • Daha sonra ‘Tenda D301’ modemin kurulumunu ve kablosuz ayarlarını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Modeminize kablolu veya kablosuz olarak bağlanıp internetinizi kullanabilirsiniz.

Buradan Devam edin: Tenda Mw3 Router Kurulumu

Özetle

 1. Modeminizi prize takın ve güç düğmesini açın. Modem başlatma işlemi birkaç dakika sürebilir.
 2. Sonra bilgisayarınızı modemle kablosuz veya Ethernet kablosu aracılığıyla bağlayın.
 3. Daha sonra Web tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna “192.168.0.1” yazın. Tenda D301 modemin varsayılan IP adresidir. Enter tuşuna basın.
 4. Karşınıza gelen sayfada, kullanıcı adı ve şifre isteyen bir pencere belirecek. Varsayılan kullanıcı adı “admin” ve şifre “admin”dir. Bu bilgileri girin ve giriş yapın.
 5. Modem kurulum sihirbazı açılacak. İlk adımda dil seçeneğinizi seçin.
 6. İkinci adımda internet bağlantı tipinizi seçin. Eğer ADSL kullanıyorsanız, PPPoE seçeneğini seçin ve kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Eğer VDSL kullanıyorsanız, otomatik yapılandırma seçeneğini seçin.
 7. Üçüncü adımda kablosuz ağınızı yapılandırın. Ağ adınızı ve şifrenizi seçin. Bu adımda, kablosuz ağınızın adını (SSID) ve şifresini girerek kablosuz ağınızı yapılandırabilirsiniz.
 8. Son adımda, modem ayarlarınızı doğrulayın ve kaydedin.

Tüm adımları tamamladığınızda, internet bağlantınız ve kablosuz ağınız hazır olacaktır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA