Snapspeed Nedir?

Snapseed uygulaması, Android ve Ios işletim sistemli cihazlarda tamamen ücretsiz kullanım imkanı sunan, profesyonel ve amatör kullanıma imkan tanıyan, Google tarafından oluşturulan, fotoğraf düzenleme programıdır. Kullanımının kolay olması ve basit ara yüze sahip olması genellik ile tercih nedenidir.

Snapspeed Kullanımı

Snapseed ile profesyonel veya amatör olarak düzenleme yapmak istediğiniz, ister farklı bir kameradan galerinize indirdiğiniz, veya cep telefonu kameranız ile çekilen fotoğraflar üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yapabileceğiniz fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Dil desteğinin Türkçe olmasıda kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Snapspeed

Uygulamaya giriş yaptığınızda karşınıza gelen ekran üzerinde her hangi bir noktaya dokunduğunuzda, galerinizdeki resimlere ulaşabilirsiniz. Düzenleme yapmak istediğiniz resmi seçtiğinizde ekranın alt kısmında GÖRÜNÜMLE-ARAÇLAR ve DIŞA AKTAR bölümleri yer alır. Uygulamada genel olarak işinize en çok yarayacak olan menülerden ilki ARAÇLARA giriş yapın. Sonra İNCE AYAR bölümüne göz atın.

Snapspeed 2

Bu menü üzerinden resimdeki parlaklık, kontrast, doygunluk, sıcaklık, ortam, parlak alanlar ve koyu alanlar gibi özellikleri isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Ya da isteğinize bağlı olarak ekranın alt kısmında yer alan simgeye dokunup otomatik ayarı aktif edebilirsiniz. Bir diğer işinize yarayacak olan menüde ÇİFT POZLAMA menüsüdür. Bu alanda öncelikle merkez konumda bir resim tercih edersiniz. ÇİFT POZLAMA ya giriş yaptığınızda sizden ikinci bir resim seçmeniz istenir. Seçtiğiniz ikinci resim öncelik ile merkezdeki resmi kapatacaktır. İsterseniz ekranın alt kısmında yer alan kısımdan ikinci eklenen resmin belirginlik seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Snapspeed 3

Devam Edin: Android için Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Çift Pozlama Üzürinden Arka Plan Silme

Çift pozlama yaptıktan sonra, sayfanın üst kısmında yer alan simgeye tıkladığınızda açılan ekranda düzenlemeri göster bölümü yer alır. Bu ekran sizin daha önce resim üzerinde yaptığınız bütün işlemleri gösterir. Buradan çift pozlamaya giriş yaptığınızda kare kutu içerisinde yer alan fırçadan oluşan simge karşınıza gelir. Giriş yaptığınızda asıl resim ekranınıza gelir.
Snapspeed 4
Ekrana dokunup hareket ettirdiğinizde, istediğiniz alanda istediğiniz düzenlemeyi sağlarsınız. Silmek istediğiniz bölümü resminizden kaldırırsınız. Uygulama üzerinde ayrıca yer alan birçok farklı menü bulunmaktadır. Örnek olarak bu menüler üzerinden resminize çerçeve eklersimiz. Hazır sunulan filitreler sayesinde resminize canlılık katarsınız. Ana menüde yer alan ESKİTME, RETROLÜKS ve GRENLİ FİLM efektleri ile resimlerinize nostalji katarsınız. İstersenizde resim üzerine değişik yazı karakterleri üzerinden metin eklersiniz. Uygulamanın Türkçe dil desteğinin bulunması kullanımın hem kolay hem de anlaşılır olmasını sağlamaktadır. Üzerinde tercihiniz doğrultusunda yaptığınız değişiklikler doğrultusunda, resminizi ekranın alt kısımında yer alan DIŞA AKTAR bölümünden JPG formatında kaydedebilirsiniz.

Devam Edin: PC veya Mac’te Instagram Kullanımı

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA