Blog

Robot Süpürge Kullanmanın Püf Noktaları

Son dönemin popüler ev aletlerinden robot süpürgeler hakkında Robot Süpürge Kullanmanın Püf noktaları nı sizler için derledik. Özellikle Xiaomi ve son dönemde Tefal öne çıkan markalar arasında yer alıyor. İşte karşınızda Robot Süpürge Kullanmanın Püf Noktaları.

Kurulum

Öncelikle ürünün orijinal kutusunu hiçbir şekilde atmamanızı tavsiye ederiz. Kutuyu saklamak hem taşıma ve saklama hem de gerektiğinde servise ürün sevkiyatı  durumunda gerekir. Ürünün orjinal kutusu ürününüzü en iyi şekilde koruyacak ve kozmetik olarak güvende tutacaktır.

Kontrol ve İlk Şarj

*Robotu kutusundan çıkartın ve kutu içeriğini kontrol ediniz. Eksik aksesuar sorunu sık şekilde yaşanmaktadır.

* Şarj istasyonu yeri belirleyin. Mümkünse sağ ve sol yanlarda 30’ar cm, önce ide 2mt açıklık gerekir. Robot süpürgenizin akım dengesizliklerinden etkilenmemesi için akım koruyuculu priz tavsiye ederiz.

*Şarj istasyonu ve robot sehpa altlarında durabilir. Ancak kameralı ürünlerde bazı sehpalar engel olarak görülebileceğinden ürün şarj istasyonuna dönebiliyor mu kontrolünü en başta yapmanız gerekir.

*Robot süpürge kurulumunda dikkat edilmesi gereken ilk nokta ürünün ilk şarjının 3 saat olması gerektiğidir. Eğer bataryası sökülebilen bir robot kullanıyorsanız bataryayı takmadan evvel güvenlik bandı kontrolü yapın.

*Üründe kamera varsa, kamera, lidar ve sensörler üzerindeki koruyucu band ve filmleri sökün.

Aplikasyon ve İnternet

*Ürüne ait mobil uygulamayı akıllı cihazınıza yükleyin ve kaydolun.

*Hemen hemen tüm robot süpürgeler 2.4GHz WiFi bandını desteklerler. Modeminizin 2.4 GHz desteğini kontrol edin. Sonrasında ise WiFi adınız ve şifresinde Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin.

*Eğer repeater kullanıyorsanız aynı yayının kablosuz ağ ile aynı isimde olmasına özen gösterin.

*Şarj ünitesinin internet ile bir bağlantısı yoktur. Yalnızca robotunuz ile haberleşir. Ancak tüm yazılım güncellemeleri robot şarjdayken yapıldığı için şarj istasyonunun internetin iyi çektiği bir konumda olmasına dikkat ediniz.

Haritalandırma

Robot süpürge kurulurken ilk temizlik sırasında çıkacak harita çok önemlidir. Haritalandırmayı ilk temizliği Kenarları Süpür seçeneğini aktif ederek mümkünse en düşük modda başlatın. İlk temizlik sırasında duvar kenarlarında bulunan sehpa, sandalye, ütü masası, vazo gibi eşyaları evin orta noktalarına taşıyın. Duvar kenalarının boş durumda olması harita için çizilecek çizgileri daha kolay belirlenmesini sağlar.

okumaya devam edin: E SIM Destekli Xiaomi 12T Pro

 

Tek seferde kusursuz bir haritalama için püf noktalar:

*Sandalyeleri masa üzerine alın, mümkün olduğunca az mobilya kalabalığını azaltın. Bu durum robootun şarj verimliliğini de arttıracaktır.

*Zigon sehpalar, puflar, damacana gibi ürünleri koltuk üzerlerine alın.

*Vazo, mama kabı gibi darbeyle zarar görecek eşyalara dikkat edin.

*Dağınık kabloları toplayın.

*Ana fırçayı ve mop haznesini çıkartın.

*Eco (sessiz) modda başlayın.

*Yalnızca temizlenmesini istediğiniz alanların kapısını açık bırakın.

*Kameralı robot kullanıyorsanız haritalamayı aydınlık saatlerde tercih edin.

*Boy aynalarınız varsa zeminden 15cm kadar kısmı bant ilet kapatın. Bu sayede hayalet haritalanmayı engelleyebilirsiniz.

*Perdelerinizi kalorifer peteği ya da koltukların üzerine alın. Aksi takdierde robotununz cam önlerini süpürmeyecektir.

Haritalamanın Ardından

*Haritalamanın ardından ev içerisindeki alanlar numara ile bölünecektir. Sonradan bu numaraları isimlendirebilirsiniz.

*Evinizdeki bazı alanlar robotunuz tarafından tam algılanmaz ise bu alanları böl ve birleştir yöntemi ile değiştirebilirsiniz.

*Robotunuzu birden çok cihazda kontrol edebilirsiniz. Aile üyelerine ürünü kontrol yetkisi vermek isterseniz aile paylaşımı alanından diğer aile üyelerine yetki vermeyi unutmayınız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA