Pikatel IAD421W Kablosuz Ağ Ayarları

Pikatel IAD421W Kablosuz Ağ Ayarları

IAD421W Kablosuz Ağ ayarları sırasıyla şu adımları uygulayınız.

 • Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırabilmek için öncelikle modeme kablolu olarak bağlı bir bilgisayardan, herhangi bir internet tarayıcısı açıp, adres satırına ‘192.168.1.1’ yazdıktan sonra Enter‘a basalım.
 • Sonra açılan pencerede ‘Kullanıcı adı’ bölümüne ‘admin’, ‘Parola’ bölümüne ise ‘ttnet’ veya ‘password’ yazdıktan sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayalım.

IAD421W Kablosuz Ağ 1

 • Daha sonra açılan şifre değiştirme sayfasında Değiştirmeden Geçiniz butonuna tıklayıp, şifre değişikliği sağlamadan modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

IAD421W Kablosuz Ağ 2

 • Sonra modem arayüz sayfası açılacaktır.

 • Daha sonra açılan sayfada, kablosuz ağ ayarlarını yapmak için sol tarafta yer alan menü listesinde öncelikle Kablosuz‘ → ‘Temel menülerine tıklayalım.
 • Sonra açılan sayfada Kablosuz Etkin‘ kutucuğunu işaretleyelim.
 • Sonra ‘SSID bölümünde, Türkçe karakter ve boşluk kullanmadan bir kablosuz ağ adı oluşturalım.
 • ‘Ülke’ kısmında ‘Turkey’ seçeneğini seçtikten sonra Kaydet/Uygula butonuna basalım.

 • Kablosuz güvenlik ayarları için ise yine sol tarafta bulunan menü listesinde ‘Kablosuz’ → ‘Güvenlik’ menülerine tıklayalım.
 • Açılan sayfada Ağ Kimlik Denetimi’ bölümünü WPA-PSK (yeni cihazlar ve güncel işletim sistemleri için ‘WPA2-PSK’ önerilir) olarak ayarladıktan sonra hemen altında yer alan WPA Paylaşımlı Şifre‘ bölümünde ise en az 8 karakterden oluşan, Türkçe karakter ve boşluk içermeyen bir şifre oluşturduktan sonra ‘Kaydet/Uygula‘ butonuna tıklayalım.
 • Modemin kablosuz ağ ayarları tamamlandı. Kablosuz olarak da modeminize bağlanıp internetinizi kullanabilirsiniz.

 Özet

Pikatel IAD421W model cihazın kablosuz ağ ayarlarını aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz:

1- İnternet tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna “192.168.1.1” yazın. Bu, cihazınıza bağlanmanızı sağlayacaktır.

2- Karşınıza çıkan sayfada, cihazınızın kullanıcı adı ve şifresini girmeniz istenecektir. Varsayılan olarak, kullanıcı adı “admin” ve şifre “admin”dir. Bu bilgileri girerek “Giriş” düğmesine tıklayın.

3- Cihazın arayüzüne erişeceksiniz. “Kablosuz” seçeneğine tıklayın ve “Ana Ayarlar” sekmesine gidin.

4- Burada, kablosuz ağınızın adını (SSID) ve şifresini belirleyebilirsiniz. “SSID” kutusuna ağ adınızı yazın ve “Şifre” kutusuna istediğiniz şifreyi girin.

5- Güvenlik seviyesi olarak, WPA2-PSK öneririz. Bu seçeneği seçin ve “Kaydet” düğmesine tıklayın.

6- Kablosuz ağınızın kanal ayarlarını değiştirmek isterseniz, “Kanal” sekmesine gidin. Otomatik kanal seçimini bırakar veya istediğiniz kanalı manuel olarak seçersiniz.

7- Ayrıca, kablosuz ağınızın erişim kontrolü ayarlarını yapmak isterseniz, “Erişim Kontrolü” sekmesine gidin. Burada, MAC adresi filtrelemesi, IP filtrelemesi veya URL filtrelemesi gibi seçeneklerle ağa erişimi kontrol edebilirsiniz.

8- Yapılan tüm değişikliklerin kaydedilmesi için “Uygula” düğmesine tıklayın.

Artık kablosuz ağınız kullanıma hazır olacaktır.

Not: Cihazınızın modeline ve yazılım sürümüne göre, kablosuz ağ ayarları işlemi farklı adımlar gerektirebilir. Bu nedenle, cihazınızın kullanım kılavuzunu takip etmeniz önerilir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA