PC’de Snapchat Kullanma

Bu yazımızda bir bilgisayarda Snapchat’i  kullanma adımlarını anlatacağız.  Bunun için Google Chrome veya Edge tarayıcısına ihtiyaç duyacağız. Ancak şunu belirtmekte fayda var. Bizi kısıtlı bir sürümü karşınıza çıkacaktır.

Bilgisayarda Snapchat’i Kullanma

Snapchat’i mobil alternatifi olarak kullanabileceğiniz bilgisayar sürümü çıktı. Bu sürüm şimdilik Google Chrome ve Chrome tabanlı Microsoft Edge de kullanabilirsiniz.  Şimdi size bu adımlardan bahsedeceğiz.

bilgisayarda Snapchat'i kullanma

 • Snapchat’i kullanmanız için bir tarayıcı sayfası açarak web.snapchat.com sayfasına gidin. Açılan sayfada sizi giriş sayfası karşılayacaktır. Burada bilgilerinizi yazarak oturum açın.
  bilgisayarda Snapchat'i kullanma 2
 • Sonra telefonunuza gelecek bildirim için telefonunuza bakarak onay vermenizi isteyen bir bildirim gelir.
  bilgisayarda Snapchat'i kullanma 3
 • Telefonunuzda gelen Snapchat bildiriminde Giriş bilgileriniz yer alacaktır. Burada en alt kısımda Evet e dokunun,
  bilgisayarda Snapchat'i kullanma 4
 • Sonra bilgisayarınızın ekranına bakın. Burada sizi Snapchat ile alakalı bazı bilgiler karşılayacaktır. Daha yeni olduğundan bu bildirim İngilizce gelebilir. Get Started yaparak devam edersiniz.
  bilgisayarda Snapchat'i kullanma 5
 • Açılacak olan sayfada sol tarafta kişileriniz sıralanacaktır. Görüşmek istediğiniz kişiye tıklayıp görüşmeyi başlatırsın.

Snapchat’te Neler Yapılır?

Bu aşamada uygulamada sohbet etmek, birbiriyle resim alış verişi yapmak gibi fonksiyonları üzerinde barındırır. Kullanıcılar diğer özellikleri şimdilik mecburen mobilden yapmak zorundadır. Ayrıca telefonunuzun internete bağlı olması da mecburidir.  Uygulamayı kullanan kişiler telefon ekranına bağlı kalmaksızın mekanik klavye ile yazı yazmanın keyfine varır.

Snapchat web ara yüzünü kullanan kullanıcılar, mobil uygulamada olan yazışma özelliğinin çoğunu kullanır. Misal ifadeler, tepkiler gibi iconik cevaplar verilebilir.

Eğer Web Arayüzü Yetmiyorsa Ne Yapılır?

Fonksiyonel olarak web arayüzünde şuanda kullanılmadığını belirtmiştik. Şayet mobildeki gibi kullanmak isterseniz bilgisayarınız donanım olarak yeterliyse bilgisayarınıza indireceğiniz bir android emülatör kullanarak da kullanabilirsiniz. Donanım olarak windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarların anakartında intel virtualization technology teknolojisine sahip olması gereklidir. Bilgisayarınıza indireceğiniz örneğin Blustack uygulamasıyla andorid kurulum gibi sonladırdıktan sonra Google Playstore üzerinden Snapchat uygulamasını indirin. Sonra oturuom açıp kullanın. Ancak şunu belirtmekte fayda var. Bu şekilde kullanımlarınızda kamerayı kullanamama gibi bir engelinizvar. Ayrıca bu tür kurulumlar emülatör tasarlayıcı tarafından toplanılan bilgilernizle hesabınızın kaybetmeyle sonuçlanan bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Daha fazla içerek için linki tıklayıp devam edebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA