Oppo Enco X2 Kulalıklık Ses Kalitesi ve Pil Kullanım Süresi

Akıllı telefon pazarının uzak doğulu oyuncusu Oppo ‘nun yeni TWS kulaklığı Enco X2 ülkemizde satışa çıktı. Bu ürünü sizler için inceledik. Oppo Enco X2 Kulalıklık Ses Kalitesi ile ön planda.

Oppo Enco X2 Kulalıklık Ses Kalitesi

Kullanıcıya yönelik dizayn edilebilen özellikleri ile tüketici HiFi dünyasına taşımayı hedefleyen Oppo. X2 ile yenilikçi ve akustik bir ürünü tüketicilere sundu. Oppo X2 amiral gemisi ürün seviyesinde. SuperdBEE teknolojisi ile donatılan ürün dünyaca ünlü Dynaudio firması dizayn edildi. Düşük gecikmeli yüksek çözünürlüklü ses kodeği (LHDC) bulunan üründe gürültü engelleme opsiyonları da yer alıyor. Kulaklık oldukça kompakt bir yapıya sahip. Bu da Oppo’nun modern tasarımının en büyük göstergesi.

okumaya devam edin: Vivo Y22 Satışta

SuperdBee Nedir

Üründe HiFi benzeri ses performansı hedefleyen Oppo danimarkalı teknoloji şirketi Dynadio’nun SuperdBee teknolojisini X2’ye yerleştirdi. Koaksiyel double sürücülü sistem kullanıcının işitsel keyfini artıran stereo bir deneyim sunar. Burada yer alan eş eksenli oluşumun 0,0095 mm değerindeki bas birimi, bir önceki modelden farklı. Bu durum ekstra hızlı aktarmalı ve düşük bozulmalı ultrasonik titreşim sağlıyor. Oppo X2’de altın solvent döküm sıvı kristal polimer (LCP) diyafram var. 0,033 mm inceliğinde yüksek hassasiyetli DCAA ses bobinleri ise bonus olarak görebiliriz. Ürün kaliteli bir dinleme keyfi için anlık geçiş tepkileri veren ve süper düşük bozulmalar sunan LCP diyaframı ile %31 daha hafif bir yapıda.

 

Mutlak Merkezi Dörtlü Mıknatıslı Düzlemsel Tweeter yapıya sahip olan Oppo X2 tizler konusunda da oldukça iddaalı. Tweeter, önceki seri ile karşılaştırıldığında, her bir tekte 40 kHz’e kadar çıkabilen %100 daha geniş bir frekans aralığı sunar. Bu tarz kulaklıklarda kaliteli ses alabilmek adına. DAC olarak tanınan, yüksek performanslı bir ‘dijitalden analoğa convert’ gerekli. Bu üründe bulunan çip üzerinde sistemin (SoC) içindeki DAC çipinin devre dizaynı yeniden tasarlandı. Ayrıca bu durum kulağa ulaşan ses performansını %25 arttırdı. Böylece ürün üzerinde yer alan aktif gürültü engelleme teknolojisi üç çekirdekli bir çip ile komuta ediliyor. Aynı zamanda kulaklık deliklerinde yer alan rüzgar geçirmez kavisli tel teknolojisi de takdire şayan. Böylelikle üründeki gürültü engelleme teknolojisi 45dB derinliğe ulaşabilir ve 4000Hz’e kadar genişleyebilir bir yapıda. Özellikle bu opsiyonlar ürünü HiFi ses kalitesine bir adım daha yaklaştırdı. Üstelik kompakt yapıya zarar vermeden.

 

Oppo Enco X2 Pil Kullanım Süresi

Her iki kulaklıkla ayrı ayrı bağlantı kurulabilen üründe aynı zamanda Bluetooth 5.2 sertifikası var. Ayrıca ultra hızlı şarj ve uyumlu Qi kablosuz şarjı da destekleyen cihaz 5 dakikalık şarj ile 6 saat müzik dinletiyor. Böylelikle tam dolu şarj ile ürünün toplam aktif kullanım süresi 40 saate varabiliyor. Ayrıca ergonomik yapısı sayesinde her bir teki 4.7 gram ağırlığa sahip olan ürün IP52 kasa tasarımında. Başka bir deyişle ürünün şarj kutusu haricinde kulaklıkların her bir teki toza,tere ve suya karşı mukavemetli bir yapıda.

Son olarak ürün bir çok e-ticaret platformu ve mağaza üzerinden satışta. Ürünün siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği var. Oppo Enco X2’yi 2800₺ ile 3200₺ fiyat aralıklarında satın alabilirsiniz.

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA