iPhone’umu Bul Kapatma

iPhone’umu bul nedir öncelikle bundan bahsedelim. Bu özellik sayesinde cihazınız kaybolduğunda iCloud üzerinden cihaz açıksa ve gps ve internet erişimi var ise cihazınızın haritadaki konumunu takip edip görebileceğiniz bir sistemdir. Ayrıca iPhone umu bul eğer açıksa cihaz kesinlikle farklı bir şekilde sıfırlanamaz sıfırlansa bile de iCloud bilgilerini girmeden aktif edilemez.

Çoğu zamanda cihazı teknik servise gönderdiğinizde iPhone umu bul açıksa eğer teknik servis bile işlem yapamayacağı için sizden bunu kapatmanız istenecektir. Gelin bu işlemlerin nasıl yapıldığınıa bir bakalım.

Hatta Beklemeden Hemen Destek Alın!


 iPhone’umu Bul Nasıl Kapatılır?

Eğer cihaza ulaşamıyorsanız bu şekilde yapabileceğiniz işlem bilgisayar ya da iCloud.com a giriş yapabileceğiniz bir cihaz ile iCloud üzerinden iPhone’umu bul kapatma işlemini yapabilirsiniz.

iCloud.com‘a giriş yapın. Açılan kullanıcı ekranından ilgili cihazınızdaki Apple id mail ve şifreniz ile giriş yapın.

iPhone umu bul

Karşınıza çıkan aşağıdaki gibi görünen rakdandan iPhone’umu Bul yazan menüye tıklayalım.

iPhone umu bul

Eğer iPhone aktif ve çalışıyorsa ekranda çıkacaktır. Buradan Tüm Aygıtlar yazan menüye tıklayın ve hangi cihaz ile işlem yapmak isterseniz o cihazı seçin.

iPhone umu bul

Seçtikten sonra çıkan ekrandan aşağıda görüldüğü gibi sağ kısımda açılan menüden iPhone’u Sil seçeneğini seçip açılan popup ekranından Sil yazan butona tıkladığınızda artık iPhone’umu bul kapanmış olacaktır.

iPhone umu bul

iPhone Cihaz Üzerinden iPhone’umu Bul Kapatma

Cihazınız üzerinden bu özelliği kapatmak istiyorsanız eğer yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Ayarlar > Apple Kimliği, iCloud, iTunes ve Apple Store yazan ve adınızın da yazdığı ilk sıradaki olan menüye tıklayın.
  • Açılan ekrandan iCloud yazan menüye giriş yapın ve sayfayı aşağı kaydırın.
  • iPhone’umu Bul yazan menüey dokunalım ve kapatmak için tiki kaldıralım.

iPhone Rehber Yedekleme

Bu şekkilde telefon üzerinden de bu özelliği kapatabilirsiniz. Konu hakkında sorun yaşıyorsanız destek almak için CallFix çağrı merkezini arayabilirsiniz.

CallFix Teknoloji Destek ve Danışmanlık Hattı


 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA