Blog

iPhone’daki Uygulamaları Kapatma

Bu yazımızda, iPhone’daki uygulamaları kapatma işlemlerle bir uygulamadan çıkılacağını açıklayacağız. Anlatımlar, iOS 6 veya daha üstü işletim sistemine sahip tüm cihazlar için geçerlidir.

Uygulamaları Kapatma İşlemleri

Bu işlemlerde iki tür cihazdan bahsedeceğiz. Bunlardan biri ekran altında home tuşu barındıran telefonlar bir diğeri de bu tuşu barındırmayan telefonlar. Bu işlemler yapıldığında kesinlikle pil şarjından tasarruf edilmeyeceği gibi kullanılan hafızada açılma sağlamaz.

İphone X ve Sonrası Çıkan Sürümlerde Uygulama Kapatma

iPhone’daki uygulamaları kapatma işlemleri için aşağıdaki talimatları izleyin.

  • Uygulama değiştiriciyi açmak için ekranın altından yukarı kaydırın. Tüm uygulamalarınızın kart olarak temsil edildiğini görmelisiniz.
    uygulamaları kapatma
  • Sonra kapatmak istediğinizi bulana kadar uygulamalarınız arasında bir yandan diğer yana kaydırın.
  • Daha sonra kapatmak istediğiniz uygulamada yukarı kaydırın. Ekranın üstünden kaybolduğunda kapanır.
  • Son olarak Uygulamaları kapatmayı bitirdiğinizde, uygulama değiştiriciyi kapatmak için ekrana dokunun. Bir uygulama kartına dokunursanız, o uygulamayı açarsınız; kartların etrafındaki ekrana dokunursanız Ana ekrana dönersiniz.

Devam Edin: WhatsApp’ ı Android’ den iPhone’ a Aktarma

iPhone 8 veya Önceki Sürümlerde Uygulama Kapatma

Bu işlemler için aşağıdaki talimatları izleyin.

  • Ana Ekran düğmesine iki kez basın . Bu, tüm uygulamalarınızın kartlar olarak temsil edildiğini görmeniz gereken uygulama değiştiriciyi başlatır.
  • Kapatmak istediğinizi bulana kadar uygulamalarınız arasında bir yandan diğer yana kaydırın.
  • Kapatmak istediğiniz uygulamada yukarı kaydırın. Ekranın üstünden kaybolduğunda kapanır.

Aynı Anda Birden Fazla Uygulama Kapatma

Aynı anda en fazla üç uygulamayı kapatmak mümkündür. Bunu yapmak için, uygulama değiştiriciyi açmanız ve birden çok parmağınızla aynı anda en fazla üç uygulamayı yukarı kaydırmanız yeterlidir.
Bunu başarmak biraz pratik ve koordinasyon gerektirebilir ve açıkçası, ekranda aynı anda görünen yan yana üç uygulama olması gerekir; bunları birer birer kapatmak daha kolay olabilir, ancak bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Davam edin: İCloud ile Kişileri iPhone’dan iPhone’a Aktarma

Dip Not:

iPhone’daki uygulamaları kapatmak için, uygulama ekranında uygulamanın üst kısmına dokunun ve sürükleyin. Bu, arka planda çalışan uygulamaların listesini gösterecektir. Dilediğiniz uygulamayı seçin ve sol tarafındaki “-” düğmesine dokunun. Bu uygulamayı kapatacaktır. Alternatif olarak, iPhone X veya üzeri modellerde, uygulamalar arasında geçiş yaparken veya uygulama ekranında iken üst kenardan aşağı doğru sürükleyebilirsiniz. Bu, arka planda çalışan uygulamaların listesini gösterir ve hepsini kapatmak için “Düzenle” düğmesine dokunabilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA