iPhone Şifremi Unuttum

iphone parola sıfırlama

Bu makalemizde eğer iPhone şifremi unuttum diyorsanız bu konu hakkında neler yapabiliriz kontrol edeceğiz. Eğer iPhone cihazızda kilit şifresini unuttuysanız birkaç yanlış giriş sonrası 1 dakika sonra tekrar deneyin, sonrasında yine yanlış denediğinizde sürekli bu süreyi uzatacaktır ve en son iPhone Kapalı – iTunes’a Bağlayın yazısı çıkacaktır. Bu yazı çıktığında artık yolun sonuna gelmiş olacağız. Şimdi iPhone kilit şifresini sıfırlamak için gerekli işlemleri yapalım.

iPhone Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım

Eğer daha önce iTunes ile cihazınızı yedeklediyseniz, yedeği iTunes ile geri yüklediğinizde sorun çözülecektir fakat eğer daha önce hiç iTunes a bile bağlamadıysanız aşağıdaki aşamaları uygulayarak ilerleyeceğiz.

11858 teknik destek

Hatta Beklemeden Hemen Destek Alın!


 • Eğer iTunes henüz bilgisayarınızda yüklü değilse iTunes’un en son sürümünü yükleyin. Yükleme işlemi internet hızınıza göre değişiklikler gösterebilir.
 • Sonrasında Usb bağlantı kablosunun PC tarafındaki ucunu takın ve telefonunuzu kapatın (telefona kabloyu henüz takmayın).
 • Telefon kapandıktan sonra sadece Home (Menü) tuşuna basılı tutup telefona da kablonun diğer ucunu takın elinizi kablodan aşağıdaki ekran görüntüsü gelmeden çekmeyin.

iphone şifremi unuttum

(Aşağıdaki şifre sıfırlama aşamalarını sabırlı bir şekilde okuyup işlem yaptıktan sonra sorununuz çözülecektir.)

 • Yukarıdaki ekran görüntüsü geldiğinde bilgisayardaki iTunes ekranında kurtarma modunda bir iPhone algılandı şeklinde bir uyarı çıkacaktır.
 • Bu ekrandan Güncelle butonuna tıklatalım tıkladıktan sonra ortalama 1.5 GB lık bir dosya indirecektir.
 • Güncelleme dosyası indirilmesi uzun sürebilir bu yüzden güncelleme dosyasının indirilmesini beklemeniz gerekiyor yaklaşık 30 dakikada indiriliyor. İnternetinizin hızına göre değişebilir.
 • iTunes bu indirme işlemi yaparken yaklaşık bir 10 dakika sonra pc ekranında başarısız oldu gibi bir yazı çıkacaktır bunu dikkate almayın ve uyarıyı kapatın, güncellemeler yüklendikten sonra aynı şekilde işlemi deneyeceğiz.
 • Güncelleme bititkten sonra anlattığım gibi cihazı kapatın ve kapalıyken cihazın orta menü tuşuna basılı tutup aynı işlemi yapın, yine Kurtarma Modunda iPhone Algılandı uyarısı çıkacaktır, bu uyarı çıktıktan sonra tekrar Güncelle butonuna tıklatın.
 • Bu şekilde cihazda güncelleme dosyası yüklemesi tamamlandığı için direkt olarak yüklemeyi yapacaktır. ve iTunes ya da icloud hesabınızın girişi istenecektir.

Böylelikle cihazınızdaki parola sıfırlanmış olacak cihazınızı kullanabileceksiniz, yalnız eğer iCloud şifremi unuttum derseniz o halde aşağıdaki aşamaları kullanarak ilerlemeniz gerekiyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

iCloud Şifremi Unuttum

 • Bu işlem için öncelikle https://www.icloud.com/ sayfasına gidin ve buradan parolamı unuttum butonuna tıklayın.

 • Aşağıdaki ekran gelecektir. Giriş yapmada sorun mu yaşıyorsunuz ? ilgili apple id nizi yazın ve “Devam” butonuna tıklayın.

icloud şifremi unuttum

 • Aşağıdaki iki seçenekten biri ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
 • Eposta al : Talimatları example.com ile biten e-posta adresinize göndereceğiz.
 • Güvenlik sorularını cevaplayın : Apple kimliğinizi oluştururken seçtiğiniz soruyu/soruları cevaplayın.
 • Şeklinde seçenekler mevcuttur. Eposta ile alma seçeneği ile ilerlendiğinde hesaba kayıtlı, örneğin bir gmail hesabınız vardır, buna bir link gidecek o linke tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
 • Eğer bu iCloud hesabını açarken kullandığınız Güvenlik soruları ekranınıza çıkacaktır bunlara hangi cevapları verdiyseniz onu isteyecektir, doğru cevabı yazdıktan sonra şifrenizi bu şekilde sıfırlayabiliyorsunuz.

icloud şifremi unuttum

 • Yalnız Güvenlik sorularını seçerek ilerlediğinizde doğum tarihinizi soracaktır, eğer doğum tarihine ne yazdığımı hatırlamıyorum diyorsanız eposta ile şifre sıfırlama seçeneğini seçebilirsiniz.

icloud şifremi unuttum

 • Eğer e-posta erişiminiz yok ise buna göre de yol izleyebilirsiniz. Şifresini hatırlamıyorsanız şifresini sıfırlayabilir, e-posta hesabına girmeye çalıştığınızda bu şekilde bir hesap bulunamamaktadır diyorsa yeni bir hesap açarak şifrenizi değiştirebilir icloud hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Şimdi son olarak bu şifre ile sıfırladığımız cihaza giriş yapıp telefonu rahatlıkla kullanabiliriz. Eğer hala sorun yaşıyorsanız CallFix çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

CallFix Teknoloji Destek ve Danışmanlık Hattı


 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA