iPhone Kulaklık

Bu makalemizde iPhone kulaklık ile ilgili; Kulaklıktan ses gelmiyor, kulaklık modunda takılı kalma sorunu, Bluetooth kulaklık eşleştirme gibi sorunlara çözüm işlemlerini anlatacağız.

Hatta Beklemeden Hemen Destek Alın!


iPhone Kulaklıktan Ses Gelmiyor

Eğer iPhone cihazınızda kulaklıktan ses gelmiyorsa öncelikle farklı bir kulaklık ile test etmeniz gerekiyor, kendi sorun olan kulaklığınız farklı bir cihazda çalışıyor mu buna bakmanız gerekebilir, yani sorun kulaklıkta mı, kulaklık soketinde mi yoksa yazılımsal mı kontrol etmeniz gerekiyor.

Farklı kulaklık denedim ses geliyor; O halde cihazın kulaklık soketi bozulmuş olabilir, soket arızası demeden yine de bir telefonu restart etmekte fayda var.

iPhone telefonu restart etme işlemi için; Telefonun orta menü tuşuna ve aynı anda kilit tuşlarına birden basılı tutun ta ki ekran kapanıp Apple logosu gelinceye kadar. Şimdi parmaklarınızı tuşlardan çekebilirsiniz. Telefonun yeniden başlamasını bekleyin, ve tekrar deneyin, sorun çözüldüyse ne mutlu, eğer çözülmediyse cihazı Apple teknik servise götürmenizde fayda var.

Farklı kulaklık denedim yine ses gelmiyor; Eğer bu şekilde ise denediğiniz iki kulaklığın farklı cihazlarda çalışıp çalışmadığını kontrol edin, eğer kulaklıklarda sorun yoksa iPhone cihazı restart etmek gerekebilir. Bu işlemi için, telefonun orta menü tuşuna ve aynı anda kilit tuşlarına birden basılı tutun ta ki ekran kapanıp Apple logosu gelinceye kadar.

Şimdi parmaklarınızı tuşlardan çekebilirsiniz. Telefonun yeniden başlamasını bekleyin, ve tekrar deneyin, sorun çözüldüyse ne mutlu, eğer çözülmediyse cihazı teknik servise verip donanımsal arıza olup olmadığını kontrol edin.

Apple cihazınız eğer güncel değilse kesinlikle güncelleyin! bu konu hakkında ise iPhone Güncelleme adlı makalemizi okuyup bilgi alabilirsiniz. Eğer sorun yine devam ediyorsa, destek için CallFix çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

iPhone Bluetooth Kulaklık Eşleştirme

iphone bluetooth kulaklık eşleştirme

  • iOS aygıtınızda Ayarlar > Bluetooth seçeneğine dokunun. Aksesuarınızı eşleme adımlarını tamamlayana kadar bu ekranda kalın.
  • Aksesuarınızı bulma moduna getirin ve iOS aygıtınızda görünmesini bekleyin.
  • Cihaz üzerindek düğmeye basılı tutun ve eşleştiğinde elinizi bırakın.
  • Eşlemek için aksesuarınıza dokunun. PIN veya parola girmeniz gerekebilir.
  • PIN’inizi veya parolanızı bilmiyorsanız aksesuarınızın belgelerini kontrol edin.

CallFix Teknoloji Destek ve Danışmanlık Hattı


 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA