INCA IAP-700NR Access Point Kurulumu

INCA IAP-700NR Access Point Kurulumu için aşağıdaki adımları takip ederek access point kurulumunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kurulum Adımları

 • Öncelikle access point kurulumunu gerçekleştirebilmek için yapmamız gereken bağlantılar şu şekilde olacaktır:
 • Sonra cihazın yanında verilmiş olan adaptör kablosunu ‘POWER’ girişine takalım. Access Point kullanımı olacağı için, ‘WAN’ bölümüne (portuna) herhangi bir kablo bağlantısı gerçekleştirmeyelim. Cihazda 4-adet ‘LAN’ girişi mevcuttur. Kurulumu gerçekleştirirken Ethernet kablosu yardımı ile bilgisayar ve cihaz arasında kablolu bir bağlantı oluşturalım. Kurulum bittikten sonra bu kabloyu çıkartabilirsiniz.
 • Daha sonra kablo bağlantılarını tamamladıktan sonra ‘INCA IAP-700NR Access Point’ cihazınıza kablolu olarak bağladığınız bilgisayardan herhangi bir internet tarayıcısı açıp, adres satırına 192.168.1.1yazdıktan sonra Enter‘a basalım.
 • Sonra açılan sayfada ilk olarak ‘SSID’ bölümüne Türkçe karakter ve boşluk kullanmadan bir kablosuz ağ adı yazalım.
 • Daha sonra ‘Güvenlik’ bölümünde ‘Etkinleştir’ seçeneğini seçtiken sonra, hemen altındaki ‘Parola’ bölümünde ise en az 8 karakterden oluşan, Türkçe karakter ve boşluk içermeyen bir kablosuz ağ şifresi oluşturup, ‘Kaydet’ butonuna tıklayalım.

 • Sonra kaydetme işlemi bittikten sonra sağ üst köşede yer alan ‘Ayarlar’ butonuna tıklayalım.

 • Daha sonra açılan sayfada, sol tarafta yer alan menü listesinde sırasıyla ‘Ağ’ → ‘LAN’ menülerine tıklayalım.

 • Sonra gelen sayfada ‘IP Adresi’ bölümüne herhangi bir IP adresi tanımlayabilirsiniz. Bu IP adresi, cihazın arayüzüne giriş için kullanacağınız IP adresi olacaktır. IP adresini yazdıktan sonra ‘Kaydet ve Yeniden Başlat’ butonuna tıklayalım.

 • Daha sonra kaydetme işleminin bitmesini bekleyelim. Kaydettikten sonra arayüze yazdığınız IP adresini kullanarak, ‘INCA IAP-700NR’ arayüzüne giriş gerçekleştirebilirsiniz.

 • Sonra giriş gerçekleştirdiğimizde tekrar ana sayfa karşımıza gelecektir. Sağ üst köşede yer alan ‘Ayarlar’ butonuna tıklayalım.

 • Daha sonra açılan sayfada sol tarafta yer alan menü listesinde sırasıyla ‘Ağ’ → ‘WAN’ menülerine tıklayalım.
 • Sonra açılan sayfada ‘WAN Türü’ bölümünü ‘Kablosuz’ olarak ayarladıktan sonra ‘AP Tarama’ butonuna tıklayarak, çevredeki kablosuz ağların görüntülenmesini sağlayalım.

 • Daha sonra açılan pencerede, kendi modeminizin kablosuz ağ ismini bularak işaretleyelim ve alt tarafta yer alan ‘Bağlan’ butonuna tıklayalım.

 • ‘Parola’ bölümüne, ana modemin kablosuz ağ şifresini yazarak ‘Kaydet’ butonuna tıklayalım.

Access Point kurulumu tamamlanmış olacaktır. Ethernet kablosunu çıkartabilir ve kablosuz olarak ‘INCA IAP-700NR Access Point’ cihazınıza bağlanarak internetinizi kullanabilirsiniz.

Özet

INCA IAP-700NR Access Point Kurulumu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Access Point’ın güç kablosunu prizdeki bir elektrik kaynağına bağlayın ve cihazı açın.
 2. Cihazın Ethernet portunu bir bilgisayar veya router’a bağlayın.
 3. Bilgisayarınızın ağ bağlantıları ayarlarında, kablosuz ağ bağlantısını kapatın.
 4. Web tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna “192.168.1.1” yazın. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Varsayılan kullanıcı adı “admin” ve şifre de “admin”dir. Bu bilgileri girip “Giriş” düğmesine tıklayın.
 5. “Kablosuz Ağ” seçeneğine tıklayın.
 6. “Kablosuz Ağ Ayarları” sayfasında “SSID” olarak, kullanmak istediğiniz kablosuz ağın adını girin.
 7. “Kanal” seçeneğinde “Automatic” yani Otomatik Kanal seçiniz. Eğer bir kanal belirtmek isterseniz, tercih ettiğiniz kanalı seçerek “Onayla” seçeneğine tıklayın.
 8. “Güvenlik” ayarlarını belirleyin. WPA, WPA2 veya WPA/WPA2 seçeneklerinden birini seçin ve şifrenizi belirleyin.
 9. “Kaydet” seçeneğine tıklayın ve ayarlarınızı kaydedin.
 10. Artık Access Point’ı kullanmaya hazırsınız. Kablosuz bağlantı ayarlarınızı yeniden düzenleyin ve Access Point’a bağlı bir cihaza kablosuz olarak bağlanın.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA