Facebook’ta Yayınlanmış Gönderiye Reklam Verme

Sizlerle bu yazımızda Facebook’ta Yayınlanan Gönderiye Reklam Verme işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Facebook kullanıcılarının bir çoğunun sayfa sahibi olduğu, Facebook’taki sayfa gönderilerinden belli olmaktadır. Yalnız bu gönderinin daha geniş kitlelere yayılabilmesi için, yapılan gönderiye Reklam verilmesi gerekir. Ancak bir çok Facebook kullanıcısı Yayınladığı Gönderiye Reklam Verme işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını bilmemektedir. Konunun araştırmasını sizler için gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Facebook’ta Yayınlanan Gönderiye Reklam Verme işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra adres satırını temizleyerek, www.facebook.com/manage yazıp Enter’a basıyoruz.
 • Daha sonrasında gelen sayfanın üst kısmında bulunan Facebook Reklamlar” bölümüne tıklayın. Açılan sayfadaki menüler içerisinde Sayfa Gönderileri” menüsüne tıklıyoruz.

Reklam Verme

 • Sonrasında gelen ekranın sol tarafında yer almakta olan Yayınlanmış Gönderiler” bölümüne tıklıyoruz.

Reklam Verme 2

 • Facebook’ta Yayınlannan Gönderiye Reklam Verme işlemlerimizin devamında, gelen sayfada bulunan İşlemler” bölümüne tıklayıp açılan seçeneklerden Reklam Oluştur” seçeneğine tıklıyoruz.

Reklam Verme 3

 • Sonrasında gelen ekranda yer almakta olan bilgileri aşağıdaki şekilde doldurabilirsiniz.
 • Kampanya Adı: kısmına kendinizin belirleyebileceği bir isim giriyorsunuz.
 • Satın Alma Türü: kısmında “Açık Artırma” seçeneğini ya da tercihinize göre başka seçeneği seçebilirsiniz.
 • Kampanya Amacı:kısmında, “Trafik” seçeneğini ya da tecihinize göre farklı bir seçeneğini seçeilirsiniz.
 • Reklam Setini Geç seçeneğini seçebilirsiniz.
 • İşlemleri sağlandıktan sonra alt tarafta yer almakta olan “Oluştur” butonuna tıklıyoruz.

 • Facebook’ta Yayınlanmış Gönderiye Reklam Verme işlemlerini tamamlanmış bulunmaktayız. Artık yayınladığınız gönderi daha geniş alanda gösterimi sağlanacaktır.

Özet

Facebook’ta daha önce yayınlanmış bir gönderiye reklam vermek için aşağıdaki adımları izleyin;

 1. Facebook Reklam Yöneticisi’ne Giriş Yapın: Tarayıcınızı açın ve Facebook Reklam Yöneticisi hesabınıza giriş yapın. Eğer bir reklam kampanyası oluşturduysanız veya daha önce reklam vermişseniz, bu adımları takip edebilirsiniz.
 2. Yeni Reklam Oluşturun veya Mevcut Reklam Kampanyasını Seçin: Reklam Yöneticisi’ne giriş yaptıktan sonra, yeni bir reklam oluşturabilir veya mevcut bir reklam kampanyasını seçebilirsiniz. Mevcut bir kampanyayı seçiyorsanız, devam etmek için “Devam” veya benzeri bir düğmeyi tıklayın.
 3. Reklam Seti Oluşturun veya Düzenleyin: Reklam kampanyanızı ve reklam setinizi oluşturun veya düzenleyin. Hedef kitlenizi, bütçenizi ve hedeflemenizi belirleyin. Reklam seti ayarlarınızı tamamladıktan sonra, “Devam” veya benzeri bir düğmeyi tıklayarak ilerleyin.
 4. Reklamı Oluşturun veya Düzenleyin: Reklamın içeriğini ve görsellerini oluşturun veya düzenleyin. Burada mevcut bir gönderiyi kullanmak istediğiniz için “Hali Hazırda Olan Gönderiyi Kullan” veya benzer bir seçeneği seçin.
 5. Gönderiyi Seçin: “Hali Hazırda Olan Gönderiyi Kullan” seçeneğini tıkladıktan sonra, reklamınız için kullanmak istediğiniz gönderiyi seçin. Bu, daha önce yayınlanmış bir gönderi olabilir.
 6. Reklamı Tamamlayın: Gönderiyi seçtikten sonra, reklamınızın diğer ayarlarını tamamlayın. Başlık, metin, bağlantı URL’si, düğme metni ve diğer gerekli bilgileri girin.
 7. Onay ve Gönderme: Tüm reklam ayarlarınızı gözden geçirin ve onayladıktan sonra “Gönder” veya benzeri bir düğmeyi tıklayarak reklamınızı başlatın.

Bu adımları takip ettikten sonra, daha önce yayınlanmış bir gönderiye dayalı bir reklam kampanyası oluşturmuş olacaksınız. Bu reklam kampanyası, seçtiğiniz gönderinin daha geniş bir kitleye ulaşmasına ve daha fazla etkileşim almasına yardımcı olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA