Blog

Facebook’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Alınır?

Bu yazımızda Facebook’ta silinen mesajlar geri alınır mı sorusuna cevap bulacağız. Günlük yaşantımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan Facebook’ta, sildiğimiz mesajların geri getirilmesiyle ilgili izlemeniz gereken adımları sizlerle paylaşacağız.

Aşağıdaki adımları izleyerek, silmiş olduğunuz mesajları arşivlenmiş olarak geri alabilirsiniz.

 • Öncelikle hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Ekranın üs tarafında bulunan ok işaretine tıklıyoruz.
 • Gelen menü listesinde yer alan Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.
 • Sonrasında gelen sayfanın alt kısmında yer alan “Facebook Verilerinin Kopyasını indir.” bölümüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
 • Açılan ekranda, “Bilgilerini İndir”, “Facebook’ta paylaştıklarının bir kopyasını al.” başlıkları ve “Bu Facebook’ta paylaştığın kişisel bilgilerinin bir kopyasıdır. Bilgilerini korumak için şifreni yeniden girerek bunun senin hesabın olduğunu doğrulaman gerekecektir.” açıklaması altında yer alan Arşivi İndir butonuna tıklıyoruz.

Arşivi İndir dedikten sonra,

 • Güvenlik nedeniyle, devam edebilmek için şifreni yeniden girmelisinaçıklamasının yer aldığı pencerede Şifre kısmına, Facebook hesabınızın şifre bilgisini girip Gönder butonuna tıklıyoruz.

Bu işlem sonrasında ekranın sol alt kısmında arşiv dosyasının hemen inmekte olduğunu göreceksiniz. Daha öncesinde bu işlemi denediyseniz; Facebook,

 • Talebiniz alındı en kısa süre içerisinde Facebook hesabınıza bilgi göndereceğiz” diye bir uyarı bildirecektir.

Uyarıyı beklemeden hemen adımları tekrar sağladığımızda silmiş olduğumuz mesajların, ekranın sol alt kısmına dosya şeklinde geldiğini göreceksiniz. Dosyayı açarak, erişmek istediğiniz bilgilerin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Özet

Facebook’ta silinen mesajları geri almak genellikle mümkün değildir. Facebook, kullanıcıların yanlışlıkla veya bilerek sildikleri mesajları geri getirmeleri için özel bir geri alma özelliği sunmamaktadır. Ancak, bazı durumlarda mesajlar Facebook sunucularında bir süre daha saklanabilir.

Eğer mesajlarınızı yanlışlıkla sildiyseniz veya geri almak istiyorsanız, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. Arşivlenmiş Mesajları Kontrol Et:
  • Facebook’ta arşivlenmiş mesajlarınızı kontrol edin. Mesajlarınızı arşivlediyseniz, bu mesajlara “Mesajlar” bölümünden “Arşivlenmiş” sekmesinden ulaşabilirsiniz.
   Silinen Mesajlar
 2. Diğer Cihazlarda Kontrol Et:
  • Eğer başka bir cihazda Facebook’u kullanıyorsanız, silinen mesajlar orada hala bulunur.  Başka bir tarayıcı veya mobil cihaz kullanarak kontrol edebilirsiniz.
 3. Facebook Destek İle İletişime Geç:
  • Eğer yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, Facebook Destek ekibi ile iletişime geçmeyi düşünebilirsiniz. Ancak, Facebook’un mesajları geri getirme konusunda genellikle sınırlı bir desteği bulunmaktadır.

Unutma ki Facebook’ta silinen mesajları geri getirme garantisi yoktur. Bu nedenle mesajlarını silmeden önce dikkatlice düşünmek önemlidir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA