Blog

Facebook’ta Kapatılan Bildirimler Nasıl Açılır?

Bu makalemizde sizlerle Facebook‘ta, kapatılan bildirimler işlemlerinin nereden ve nasıl açılacağını paylaşacağız.

Çıkardığı uygulamalarıyla kullanıcı sayısını her geçen gün artıran Facebook’ta bazı uygulamaların kapatılması sonrasında bildirimlerin gelmemesini sağlamaktayız. Ancak çıkan uygulamanın ilerleyen dönemlerde kullanılmaya elverişli hale getirilmesi ve diğer kullanıcılar tarafından sıkça kullanıldığını gördüğümüzde, kapatılan uygulamanın tekrardan açma işlemlerinin nasıl yapılacağının bilinememesi, kullanmak istediğimiz uygulamaların hiçbir zaman göremememize sebebiyet vermektedir. Sorunun gidermek ve Facebook’ta kapatılan bildirimleri açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Öncelikle Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Devamında ekranın sağ üst tarafında yer alan ok simgesine tıklıyoruz.
 • Açılan menü listesi içerisinde Ayarlar” menüsüne tıklıyoruz.
 • Açılan sayfanın sol tarafında menüler bulunacaktır. Bu menüler içerisinde, Bildirimler” menüsüne tıklıyoruz.

 • Sona geldiğimizde ise, sayfanın ortasında yer alan “KAPATTIĞIN BİLDİRİMLER” bölümüne geliyoruz.
 • Bu alanda kapattığımız bildirimlerin olduğunu göreceksiniz. Hangi uygulamanın, bildirimin açılıp-açılmamasıyla ilgili karar size ait olduğundan dolayı, hangi uygulamayla ilgili bildirimlerin açılmasını istiyorsanız, o uygulamanın sağ tarafında bulunmakta olan “Aç” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Artık istediğiniz uygulamanın bildirimlerini açtığınızdan dolayı o uygulamaya ait bildirimleri almaya başlayacaksınız.

İyi gezintiler dileriz.

Özet

Facebook’ta kapatılan bildirimler yeniden açmak bazı durumlarda mümkün olur. Ancak bu, bildirimlerin neden kapatıldığına ve kullanıcının hesabının durumuna bağlıdır. İşte Facebook’ta kapatılan bildirimleri açmaya çalışırken izleyebileceğiniz bazı adımlar:

 1. Facebook Ayarlarına Erişin
  Facebook hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşede bulunan açılan menüyü (üç çizgi simgesi) tıklayarak “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne gidin.
 2. Bildirim Ayarlarına Gidin: “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne girdikten sonra, “Ayarlar” seçeneğini tıklayın. Ardından “Bildirimler” bölümüne gidin.
 3. Bildirim Ayarlarını Düzenleyin: “Bildirimler” bölümünde, hangi bildirimleri almak veya kapatmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Burada bildirim tercihlerinizi özelleştirebilirsiniz.
 4. Bildirim Türünü Seçin ve Ayarları Değiştirin: Kapatılan bildirim türünü bulun ve yanındaki “Düzenle” veya “Değiştir” düğmesine tıklayarak bu bildirim türünün ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bildirim türünü etkinleştirmek veya özelleştirmek için talimatları izleyin.
 5. Değişiklikleri Kaydedin: Ayarlarınızı düzenledikten sonra, değişiklikleri kaydetmek için sayfanın alt kısmında bulunan “Değişiklikleri Kaydet” düğmesini tıklayın.

Not: Bildirimlerin neden kapatıldığına ve hangi tür bildirimlerin kapatıldığına bağlı olarak, bazı bildirimlerin tamamen kapatılması veya tekrar açılması mümkün olmayabilir. Ayrıca, Facebook’un kullanım şartlarına ve bildirim politikalarına uymak önemlidir. Eğer bildirimler hala açılmıyorsa, Facebook’un kullanım şartlarına ve politikalarına aykırı bir şey yapmış olabileceğinizi gözden geçirmeniz gerekebilir.

Eğer bildirimlerinizi açma konusunda sorun yaşarsanız veya Facebook hesabınızın bir tür kısıtlama nedeniyle kapatıldığına inanıyorsanız, Facebook Destek Ekibi ile iletişime geçmek en iyi seçenek olabilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA