Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görmek için Bir Yol Var Mı?

Bu yazımızda siz değerli makale okurlarımızla “Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görmek İçin Bir Yol Var mı?” sorusunun cevabını paylaşacağız.
Günümüzde dünyasında, dünya nüfusunun neredeyse %25’i Facebook kullanmaktadır.  Ve günlük yaşamın bir parçası haline gelemiştir.  Kullanıcılarına ‘Gizlilik Ayarı’ bölümünden, çok detaylı bir hesap güvenlik ve gizlilik yönetimi tanımıştır. Getirilen bu uygulamayla hesaplarını gizleyen kullanıcılara, ne arkadaşlık isteği gönderebilir ne de mesaj gönderimi sağlayabilirsiniz. Paylaşım yaptıkları içeriklerle ilgili olarak şu ibare vardır. ‘Sadece Arkadaşlarım’ seçeneğini seçtiklerinde, o kullanıcının resimlerini de dışarıdan kimse görememektedir.
Bu durumda herkesin merak ettiği “Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görmek İçin Bir Yol Var mı?”. Sorusuna olumlu bir yanıt var mı, yok mu? Bunun araştırmasını sizler için sağlamış bulunmaktayız.


Merak ettiğiniz sorunun yanıtıyla alakalı olarak birçok kanallardan paylaşılan bilgiler göreceksiniz. Örneğin, bu konuyla alakalı olarak ‘YouTube’ kanalı üzerinden yayımlanmış olan binlerce video görürsünüz.
Ancak bu videoların yayınlandığı zamanı kontrol ettiğinizde, tümünün çok eskiden paylaşıldığını ve hemen hemen hepsinin güncelliğini yitirdiğini göreceksiniz.

Nedeni şudur; ‘Facebook’ ilk çıktığı zamanlarda herkesin profili açık ve tüm kişilerin tüm özel bilgileri görüntülenmekteydi. Sonrasında gelen ‘Gizlilik Ayarı’ ile beraber hesapların gizlilik ve güvenlik seviyesi üst düzeylere çıkardı.


Sürekli geliştirilen ve güncellenen ‘Facebook’un, kişisel gizlilik ve güvenlik ilkeleri de kullanıcıları lehine güncellemekte ve yenilenmektedir.
Şu anda, ‘Facebook’ta gizli hesapların ve fotoğrafların görüntülenebildiğini belirten birçok kanal ve site bulunmaktadır. Bu sitelerin söylemlerinin temelinde yatan sebep, sizin hesaplarınızı ele geçirmek isteği ile alakalıdır. Dolayısıyla bu gibi sitelerin vermiş oldukları yöntemleri dikkate almamanızda fayda bulunmaktadır.


Yapmış olduğumuz araştırmalar sonrasında bu konuyla alakalı size bulunacağımız tek tavsiye, farklı bir hesap açıp, o kişinin sizi tanıyabileceği bir Profil oluşturarak isteğinizi kabul ettirmeniz olacaktır.
Bunun dışında uygulamaya aldığınız hiçbir yöntemin işe yaramayacağını sizlerle paylaşmak isteriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA