Blog

Facebook’ta Engelleme Kaldırma

Bu makalemizde Facebook’ta engelleme kaldırma konusunu işleyeceğiz. Engelleme olarak, bireysel engelleme, grup engellemesi, sayfa engellemesi ve Facebook platformundan engellemeyi anlatacağız.

Facebook’ta Engelleme Kaldırma Yolları

Facebook farklı hesapların kopya edilmesinden ya da sahte bir hesap olduğunda o hesabı engeller ya da kapatır. Gruplarda ya da sayfalarda tartışmalı içerikler ya da şikayet edilen konularda Facebook tarafından engellenirsiniz. Bu engellemeyi kaldırmak için Facebook’a içerik veya hesabınızın incelenmesinin isteğini gönderirsiniz.

Facebook’ta Birinin Engellemesini Kaldırma

Engellediğiniz arkadaşınızın engelini kaldırmak ya da sizin engelleyen için şu aşamaları yapmanız gerekmektedir.

  1. Arkadaşınız sizi gerçekten engelleyip engellemediğini kontrol etmekte fayda var. Arkadaşınız hesabını kapatmış olabilir ya da Facebook tarafından hesabı kapatılmış olabilir.
  2. Arkadaşınızın sizi neden engellediği konusunda bilgi almaya çalışın. Son paylaşımlarınıza ve yazışlarınıza bir göz atın. Eğer absürt bir durum yoksa ortak bir arkadaşınızdan yardım isteyin.
  3. Arkadaşınız ile Messenger üzerinden iletişime geçin. Sizi engellediyse Whatsapp, Instagram  Dm, Telegram gibi yazışma platformlarından haberleşin.
  4. Eğer hiç bağlantı kuramazsanız arkadaşınızı arayın.
  5. Eğer hatalı bir davranışınız varsa özür dileyin ve engellemesini kaldırmasını isteyin.

Facebook Grup ya ad Sayfadan Engellemeyi Kaldırma

Grup ve sayfaların en az birer yöneticileri vardır. Bu yöneticiler sizin tavır ve davranışlarınızı sayfayı kullanmadaki amacınızın kötü olduğunu tespit ederler ise sizi engeller. Bu durumda yapılacak aşağıdaki işlemleri takip edin.

  1. Niyetinizin iyi olduğunu gösterir yazışma paylaşım vs. Bunları yöneticilere gösterin. Bu sayede gelecek cevapta neyi ihlal ettiniz öğrenirsiniz.
  2. Sayfa/Grup yöneticileriyle irtibaata geçin. Facebook’ta sayfa ya da grup yöneticilerini Üyeler seknesini tıkladığınızda görürsünüz.
  3. Eğer yöneticilerin hiç biriyle temasa geçemezseniz ortak bir arkadaşınız üzerinden iletişime geçebilir ve bu can sıkıcı şeyden kurtulabilirsiniz.
  4. Gelecek cevaplara saygı gösterin. Engellemeniz kaldırılırsa teşekkürlerinizi iletin ve bir daha bu olayın tekrarlanmayacağını belirtin.

Facebook ‘ta Kimi Engellediğinizi Kontrol Etme yazımızı inceleyebilirsiniz. Daha fazla Facebook konuları için buradan inceleyebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA