Facebook’ta ‘Business Manager’ için Editör, Sayfa Yöneticisi Ekleme

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme işleminin nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.

Business Manager uygulamasında Editör, Sayfa yöneticisi gibi ekleme işleminin nereden ve nasıl yapılacağını anlatacağız.  Sizler için konunun araştırması gerçekleştirdik. Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme işleminin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Aşağıdaki adımları izleyerek Business Manager sayfanıza Editör, Sayfa Yöneticisi vs. ekleyebilirsiniz.

 • Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme işlemleri için ilk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında adres satırını temizleyip www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz.
 • Gelen ekranın sol üst kısmında Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
 • Sonrasında açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.

 • Gelen ekranın sol tarafında yer almakta olan Bayrak” (Flag) simgesi, sayfa bilgisini temsil etmektedir. “Bayrak” simgesine tıkladığımızda, daha öncesinde Business Manager hesabında oluşturmuş olduğumuz sayfa karşımıza gelecektir.
 • Gelen sayfanın sağ tarafında yer almakta olan Kişi Ekle” menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

 • Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme işlemlerinin son adımında ise, gelen ekranda eklemek istediğimiz kişinin ismini yazdıktan sonra vereceğimiz görevlendirmeyi seçip alt tarafta yer almakta olan Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

Özet

Facebook Business Manager içinde bir Sayfa için Editör veya Sayfa Yöneticisi eklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Facebook Business Manager Hesabına Giriş Yapın: Tarayıcınızı açın ve Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapın.
 2. Varlıklarınızı Seçin: Sol üst köşede bulunan menüden “Varlıklar” bölümünü tıklayın ve ardından “Sayfalar”ı seçin.
 3. Sayfanızı Seçin: Editör veya Sayfa Yöneticisi eklemek istediğiniz sayfayı seçin.
 4. Sayfa Ayarlarına Girin: Sayfa seçildikten sonra, sayfanın özeti ve genel ayarlarının bulunduğu bir giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada, sol tarafta “Ayarlar” sekmesini bulun ve tıklayın.
 5. İşbirliği İzni Yönetimi’ni Seçin: “Ayarlar” sekmesini tıkladıktan sonra, sol taraftaki menüden “İşbirliği İzni Yönetimi”ni seçin.
 6. Editör veya Sayfa Yöneticisi Ekleme: İşbirliği İzni Yönetimi sayfasında, sayfayı düzenlemek istediğiniz kişiyi eklemek için “Ekle” veya “Düzenlemeyi Başlat” düğmesini tıklayın.
 7. Kişiyi Ekleyin: Kişi eklemek için e-posta adresini veya Facebook profili aramak için adlarını kullanabilirsiniz. Kişiyi bulduğunuzda, “Ekle” veya “Onayla” düğmesini tıklayarak ekleyebilirsiniz.
 8. İzin Seviyesini Ayarlayın: Eklemek istediğiniz kişinin izin seviyesini belirleyin. Facebook Business Manager, farklı izin seviyeleri sunar, bu nedenle kişinin hangi düzenleme yetkilerine sahip olacağını seçebilirsiniz. Örneğin, “Editör” veya “Sayfa Yöneticisi” olarak ayarlayabilirsiniz.
 9. Değişiklikleri Kaydedin: İzin seviyesini ve kişiyi ekledikten sonra, “Değişiklikleri Kaydet” veya benzeri bir düğme tıklayarak işlemi tamamlayın.

Artık bu kişi, seçtiğiniz izinlere sahip olarak sayfanızı düzenleyebilir veya yönetebilir. Bu işlem, işbirliği içinde çalışmanızı sağlar ve sayfanızın yönetimini diğer kişilerle paylaşmanıza yardımcı olur.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA