Facebook’ta Beğenilen Sayfalar Nasıl Bulunur?

Bu yazımızda, Facebook hesabınızda beğendiğiniz sayfalar ı nasıl görebileceğinizi anlatacağız. Facebook hesabınızda beğendiğiniz fakat adını unuttuğunuz sayfaya bakmanız gerekiyor ise aşağıdaki adımları izleyerek, sayfaya erişibilirsiniz.

 • İlk adım olarak kişisel Facebook hesabımıza giriş yapıp kendi profilimize giriş sağlıyoruz.

Beğendiğiniz sayfalarProfil sayfamızın sağ kısmında bulunan Diğer seçeneğine tıklıyoruz ve açılacak olan alt menülerden Beğeniler menüsüne tıklıyoruz.

Beğendiğiniz sayfalar 2Karşımıza çıkacak olan ekranda, beğenmiş olduğunuz sayfaları görüntüleyebilirsiniz. Hatta istediğiniz bir sayfayı beğenmekten vazgeçebilirsiniz.

Sizlerin de gördüğü gibi ben kişisel Facebook hesabımda 239 Sayfa beğenmişim.

Özet

Facebook’ta beğenilen sayfaları bulma için aşağıdaki adımları izlersiniz:

Bilgisayardan:

 1. Web tarayıcınızı açın ve Facebook’a giriş yapın. E-posta/telefon ve şifrenizle oturum açmanız gerekmektedir.
 2. Facebook ana sayfasında sol üst köşede bulunan menü simgesine (üç satır çizgisi) tıklayın. Menü açıldığında, “Kısayollar” adı altında bir liste görünecektir.
 3. “Kısayollar” bölümünde “Sayfalar” sekmesini bulun ve üzerine tıklayın. Bu adım, Facebook’un arayüzüne göre farklılık gösterme ihtimali vardır. Eski sürümlerde “Keşfet” veya “Beğenilenler” gibi farklı bir sekme adı kullanılma olama ihtimali vardır.
 4. “Sayfalar” sekmesine tıkladığınızda, daha önceden beğendiğiniz ve takip ettiğiniz sayfaların bir listesi gösterilecektir. Bu sayfaların yanında, hangi arkadaşlarınızın da bu sayfaları beğendiğini görebilirsiniz.
 5. Daha fazla sayfa keşfetmek için sayfanın üst kısmında “Daha Fazla Göster” veya benzeri bir düğme olma ihtimali vardır. Bu düğmeye tıklayarak daha fazla sayfaya ulaşabilirsiniz.

Mobil Cihazdan:

 1. Facebook mobil uygulamasını açın ve giriş yapın.
 2. Ana sayfada, sağ üst köşedeki üç çizgili menü simgesine dokunun.
 3. Menü açıldığında, “Sayfalar” veya “Beğenilenler” gibi bir seçeneği bulun ve üzerine tıklayın.
 4. “Sayfalar” seçeneğine tıkladığınızda, beğendiğiniz ve takip ettiğiniz sayfaların bir listesi görünecektir. Aynı zamanda, arkadaşlarınızın beğendiği sayfaları da buradan görebilirsiniz.
 5. Daha fazla sayfa görmek için sayfanın üst kısmında “Daha Fazla Göster” veya benzeri bir düğme olabilir. Bu düğmeye tıklayarak daha fazla sayfaya erişebilirsiniz.

Facebook’un arayüzü zaman zaman güncelleme alma ihtimali vardır. Bu nedenle ara yüzdeki küçük değişiklikler göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak, yukarıdaki adımlar genel olarak beğenilen sayfaları bulmanıza yardımcı olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA