Facebook’ta Arkadaşlık İstekleri Nasıl Engellenir?

Bu makalede, Facebook’ta arkadaşlık istekleri nasıl engelleneceğini anlatacağız. Belirli bir isteği nasıl reddedebileceğinizi ve kimlerin size arkadaşlık isteği gönderebileceğini konu edineceğiz. Anlatımlar masaüstü web tarayıcısı ve mobil uygulama için geçerli olacaktır.

Arkadaşlık İstekleri Nasıl Sınırlandırılır?

Facebook’ta arkadaşlık istekleri tamamen engellemek Facebook’un temel algoritmasına ters bir durum olduğundan engelleyemezsiniz.  Ancak size kimin istek gönderebileceğini daha iyi tanımlamak için gizlilik ayarlarınızı yapılandırırsınız. Bunu yapmak için, arkadaşlık istekleri için gizlilik ayarınızı “Arkadaşların Arkadaşları” olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde, arkadaşlığınızı talep etmek için kişinin mevcut arkadaşlarınızdan biriyle zaten arkadaş olması gerekir. Bu şekilde, yabancıların Facebook profilinizi görmesini önlemeye yardımcı olur .

  1. Ayarlar ve gizlilik > Ayarlar öğesini seçmek için sayfanın sağ üst köşesindeki menüyü kullanın.Facebookta arkadaşlık istekleri
  2. Masaüstü sitesinde sol sütundan Gizlilik’i veya mobil uygulamadan Profil ayarları > Gizlilik’i seçin.
  3. Kişiler sizi nasıl bulur ve sizinle iletişim kurar bölümünde, Size kimler arkadaşlık isteği gönderebilir? seçeneğini belirleyin.
  4. Herkesi Arkadaşların Arkadaşları olarak değiştirin.

Arkadaşlık İsteği Nasıl Engellenir?

Gelen arkadaşlık isteklerini durdurma, istemediğiniz arkadaşlık isteklerine yanıt vermemenin farklı bir yoludur. Bir az önce basettiğimiz adımlarda anlatılanlar Facebookta sizi kim ekleyebilir özetiydi. Bu şekilde kontrol altında tutabileceğiniz gibi yine de kimi kabul edeceğiniz konusunda kontrol sizde olması iyidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook kullanıcının arkadaşınız olmaya çalışmakta ne kadar ısrarcı olduğuna bağlı olarak, bir arkadaşlık isteğini iki şekilde engelleyebilirsiniz;

Arkadaşlık İsteğini Reddet

Arkadaş olmak istemediğiniz birinin Facebook’ta arkadaş olma isteğine yanıt vermenin tek yolu isteği reddetmektir. Biri size bir istek gönderdiğinde iki seçeneğiniz vardır: engellemek için Sil’i veya izin vermek için Onayla’yı seçin. Son arkadaşlık isteklerini görüntülemek için web sitesinin veya uygulamanın sağ üst köşesindeki bildirimler düğmesini seçin.

Bekleyen tüm arkadaşlık isteklerini görmek için Facebook’taki Arkadaşlık İstekleri sayfasını ziyaret edin . Uygulamayı kullanıyorsanız, profil sayfanızda Arkadaş Bul’a ve ardından İstekler’e dokunun .

Kullanıcıyı Engelle

İsteğini reddettiyseniz, kişiyi Facebook’ta engelleyin, ancak başka istek göndermeyi bırakmazlar. Bu, onların size mesaj göndermesini de durduracaktır, bu nedenle, o kişiyle gerçekten hiçbir şey yapmak istemiyorsanız ve arkadaşlık isteğini reddetmek, onları arkanızdan almayacaksa, engellemek gerçekten son seçeneğinizdir.

11858 teknik destek

 

Yukarıdaki adımlar, size başka bir kişiden gelen arkadaşlık isteğini durdurmanın yollarını sağlar, ancak bunun tersini yapabilir ve başka birine gönderdiğiniz arkadaşlık isteğinizi durdurabilirsiniz.

Sitemizde Facebook konulu makaleler buradan ulaşabilir, daha detaylı konular için burayı tıklayabilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA