Blog

Facebook’ta Arkadaşlarınızın Yaklaşan Doğum Günlerini Görme

Bu yazımızda Facebook’ta arkadaşlarınızın yaklaşan doğum günlerini görme işlemleri adımlarına yer vereceğiz

Sosyal medyanın en popüler ağı olan Facebook, her geçen gün gerçekleştirdiği değişimleriyle kullanıcıları oldukça memnun etmektedir.

Bu değişimler içerisinde eklediği özelliklerinden biri de Facebook’taki arkadaşlarımızın yaklaşan doğum günlerin önceden görüp buna göre bir hazırlık yapmamızdır.

11858 teknik destek
  • Facebook’taki arkadaşlarınızın yaklaşn doğum günlerini önceden görebilmeniz için yapmanız gereken işlem için yapmanız gereken sadece aşağıdaki adımları izlemeniz olacaktır.

İlk olarak Hesabımıza giriş sağlıyoruz,

Daha sonrasında Profilim‘ize geliyoruz,

  • Arkadaşlar
  • Arkadaşlar bölümünden Doğum Günleri kısmına geliyoruz.

Doğum Günleri Yaklaşan Arkadaşlar başlığı altında Facebook’taki doğum günü yaklaşan arkadaşlarınızın hangisinin, kaç gün sonra doğum günü olduğuna ilişkin bilgiler karşınızda olacaktır. İyi gezintiler dileriz.

 

Özet

11858 teknik destek

Facebook’ta arkadaşlarının yaklaşan doğum günlerini görmek için şu adımları izleyebilirsin:

11858 teknik destek
  1. Facebook hesabına giriş yap.
    yaklaşan doğum günlerini
  2. Ana sayfana gelin. Sağdaki menü çubuğunda bulunan “Etkinlikler” veya “Etkinlikler ve Doğum Günleri” gibi bir bağlantıya tıkla.
  3. Bu seçeneğe tıkladığında, sayfanın sağ tarafında genellikle “Yaklaşan Etkinlikler” veya “Yaklaşan Doğum Günleri” başlığı altında bir bölüm göreceksin.
  4. “Yaklaşan Doğum Günleri” bölümüne tıkladığında, yaklaşan doğum günü olan arkadaşlarının listesini görebilirsin. Bu listede her bir arkadaşının doğum günü tarihi ve profiline doğrudan bağlantılar bulunr.
  5. Doğum günü yaklaşan bir arkadaşını kutlamak isterseniz şunları yapın. Onun adının yanındaki “Kutla” veya “Kutlama Yap” gibi bir seçeneğe tıklayın.  Doğrudan mesaj gönderebilir veya duvarına bir gönderi yapabilirsin.

Bu adımları takip ederek Facebook’ta arkadaşlarının yaklaşan doğum günlerini görebilir ve kutlama yapabilirsin.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA