Facebook’a Tanınmayan Girişlerde Uyarı Alma

Bu yazımızda, ‘Facebook’ hesabımıza tanınmayan bir giriş işlemi yapıldığında nasıl uyarı alabileceğimizi paylaşacağız.
Tüm sosyal medya kullanıcıların başına gelen bu sorun ile ilgili ‘Facebook’ tarafından ciddi anlamda önlemler alınmış durumdadır. Bu güvenlik önemleri sayesinde artık siz hesabınızdayken başka kişiler tarafından erişim sağlanamayacak. Olası bir giriş durumda ise tarafınıza uyarı gönderilecek. Uyarıları ister mail adresinize isterseniz de cep telefonunuza alabilirsiniz. Tanınmayan girişlerde uyarı almak için;
İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.
• Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.
• Daha sonra, açılan sayfanın sağ üst kısmında bulunan ‘ok’ simgesine tıklayın. Açılan menü listesinde ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapıyoruz.

Tanınmayan Girişlerde Uyarı

Tanınmayan Girişlerde Uyarı

Tanınmayan Girişlerde Uyarı 2

Tanınmayan Girişlerde Uyarı 2

Tanınmayan Girişlerde Uyarı 3

Tanınmayan Girişlerde Uyarı 3

 • Açılan sayfanın sol tarafında bulunan ‘Güvenlik ve Giriş’ menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
 • Sonra açılan sayfada ‘İlave Güvenlik Ayarlama’ başlığı altındaki ‘Tanınmayan girişler hakkında uyarılar al’ alt başlığının sağ tarafında bulunan ‘Düzenle’ butonuna tıklıyoruz.
 • Sonra açılan sayfadaki/penceredeki ayarları aşağıdaki şekilde düzenleyebilirsiniz.
 • ‘Herhangi biri tanınmayan bir cihazdan veya tarayıcıdan senin hesabına giriş yaptığında uyarı al.’ açıklaması altında bulunan ‘Bildirimler’ kısmında ‘Bildirimler Al’ seçeneğini seçelim.
 • ‘E-posta’ kısmında ise ‘Giriş uyarılarını mail adresine gönder’ seçeneğini seçip, alt kısımda bulunan ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
Tanınmayan Girişlerde Uyarı 4

Tanınmayan Girişlerde Uyarı 4

Özet

Facebook’un tanımadığı girişlerde uyarı alma işlemlerini aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst köşedeki menü simgesini (genellikle üç satır veya üç nokta şeklinde) tıklayın ve açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 3. “Ayarlar ve Gizlilik” sayfasında, sol taraftaki menüden “Güvenlik ve Giriş” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 4. “Güvenlik ve Giriş” sayfasında, “Giriş Onayları” bölümünü bulun ve “Düzenle” seçeneğini tıklayın.
 5. “Giriş Onayları” sayfasında, “Tanımadığınız bir tarayıcı veya cihazla oturum açtığınızda bana bildir” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği etkinleştirmek için yanındaki kutucuğu işaretleyin.
 6. “Düzenle” seçeneğini tıkladıktan sonra, Facebook size bildirimler göndermek için tercihlerinizi seçmeniz gereken bir sayfa açacaktır. Bu sayfada, hangi bildirimleri almak istediğinizi seçebilirsiniz. “Mobil cihazlar, e-postalar ve SMS” gibi seçenekler arasından tercihlerinizi yapın.
 7. Tercihlerinizi seçtikten sonra “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın.

Artık tanımadığınız bir tarayıcı veya cihazla Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda uyarılar alacaksınız. Bu sayede, hesabınızın güvenliğini daha iyi kontrol edebilir ve potansiyel olarak izinsiz girişlere hızlı bir şekilde yanıt verebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA