Facebook Sayfasında Ziyaretçi Gönderilerini Kapatma

Bu yazımızda siz değerli takipçilerimize Facebook Ziyaretçi Gönderilerini Kapatma işlemlerini size adım adım anlatmaya çalışacağız. Lütfen sabırla adımları takip edelim.

 • Öncelikle Facebook Hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Sonrasında ana sayfa ekranına geliyoruz.
 • Daha sonrasında ise ekranın sağ tarafında yeralan Ayarlar  menüsüne tıklayıp işlemlerimizin devamını sağlıyoruz.
 • Karşımıza, Sayfa Ayarlarının nasıl yapılacağına ilişkin menüler açılacaktır.
 • Bu menüler içerisinde yeralan Ziyaretçi Gönderileri kısmının sağ tarafında bulunan Düzenle linkine tıklıyoruz.
 • Son olarak gelen ekranda, Ziyaretçi Gönderileri kısmında bulunan;
 • Sayfayı ziyaret edenlerin gönderileri paylaşmasına izin ver kısmının altında yer almakta olan”,
 • Fotoğraf ve Video gönderilerine izin ver”,
 • Başkalarının gönderileri sayfada paylaşılmadan önce onayına sunulsun”,
 • Ya da başkalarının sayfadaki gönderilerini devre dışı bırak”,

Menü ve seçeneklerinden, ziyaretçileriniz ile alakalı yapacağınız işlemler tercihinize kalmıştır. Dilediğiniz gibi ayarları yapılandırabilirsiniz. Tercihinizi yaptıktan sonra Değişiklikleri Kaydet demeniz yeterli olmaktadır.

Ziyaretçi Gönderilerini Kapatma

Özet

Facebook sayfanızda ziyaretçi gönderilerini kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Sayfanıza Giriş Yapın: Facebook hesabınıza giriş yapın ve ziyaretçi gönderilerini kapatmak istediğiniz sayfanın ana sayfasına gidin.
 2. Sayfa Ayarlarına Girin: Sayfanın üst kısmında yer alan menü çubuğunda, sayfanızın adının yanında bulunan “Üç Nokta” simgesine tıklayın. Açılan menüden “Sayfa Ayarları” veya benzer bir seçeneği seçin.
 3. Genel Ayarları Seçin: Sayfa Ayarlarına girdikten sonra, sol taraftaki menüden “Genel” veya “Temel Bilgiler” gibi bir seçeneği bulun. Bu bölümde sayfanızın temel ayarlarını yönetebilirsiniz.
 4. Ziyaretçi Gönderilerini Ayarlayın: Genel Ayarlar bölümünde, “Ziyaretçi Gönderileri” veya benzeri bir seçeneği bulun. Bu bölümde ziyaretçi gönderilerini yönetebileceğiniz seçenekleri bulabilirsiniz.
 5. Ziyaretçi Gönderilerini Kapatın: “Ziyaretçi Gönderilerini İzin Ver” veya benzeri bir seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneği kapatmak için üzerine tıklayın veya etkinse kapatmak için “Düzenle” veya benzeri bir düğmeye tıklayın.
 6. Değişiklikleri Kaydedin: Ziyaretçi gönderilerini kapatmak için yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için sayfanın altında genellikle bulunan “Değişiklikleri Kaydet” veya benzeri bir düğmeye tıklayın.

Bu adımları takip ettiğinizde, sayfanızın ziyaretçi gönderileri kapatılmış olacaktır. Bu durumda, sayfanızın takipçileri sayfanızın duvarında paylaşım yapamayacaklar, ancak sayfa içeriği üzerinden yorum yapma ve beğenme gibi etkileşimlerde bulunabileceklerdir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA